Naše produkty

Kudránia - Cudrania tricuspidata - Melónová moruša - semená kudránie - 5 ks

1002613

Nový produkt

Kudránia je pôvodom z východnej Ázie, kde vyskytuje v subtropických oblastiach Číny, Japonska a kórejského polostrova. V Európe sa s ňou najčastejšie stretneme vo Francúzsku, ale nájde sa aj v našich arborétach. Kudránia sa radí do čeľade morušovité, je teda príbuzná naším morušiam.

Viac detailov

1,73 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Vo svojej domovine je to strom dorastajúci do výšky 12 m, v našich podmienkach bez zásahu rastie skôr v tvare širokého opadavého kríku. Tenké konáre a nevyzreté drevo je porastené tŕňmi, ktoré sa starnutím vytrácajú. Listy podobné listom moruše sú svetlej, žltozelenej farby a rašia až po našich jabloniach. Kvitne tiež pomerne neskoro až niekedy v 6. mesiaci a kvety sú cudzosprašné - plody sa vyvíjajú na samičích rastlinách po opelení peľom zo samčej rastliny.

Plody pripomínajú jahody alebo maliny a bývajú veľké asi 5 cm. Dozrievajú v 10 - 11 mesiaci, kedy sa sfarbujú do bordovo červenej farby. Šťavnatá, sýtočervená dužina obsahuje niekoľko semien a chuťou vzdialene pripomína melón. Z plodov sa pripravujú rôzne nápoje, dezerty, šaláty alebo sa konzumujú čerstvé, prípadne sa sušia. Zrelé, mäkké plody majú aj v chladničke trvanlivosť len pár dní, sú však plné antioxidantov.

Návod na pestovnie:

Aj keď viacročné rastliny Kudránie znášajú teploty do -28°C, je lepšie ich vysádzať na teplé a suchšie stanovište kvôli neskorému dozrievaniu plodov. V našich klimatických podmienkach odporúčame Kudrániu predpestovať ako izbovú rastlinu pričom ju v lete vynesieme na balkón alebo do záhrady. Ak ju chceme pestovať vo voľnej pôde, vysádzame silné 2 - 3 ročné rastliny. Hodí sa na pestovanie ako bonsaj. Semená je lepšie pred výsevom stratifikovať aspoň 1 mesiac vo vlhkom piesku v chladničke. Vysievame do kvalitného substrátu 1 cm hlboko najlepšie v období jeseň - zima. Preschnutiu výsevu zabránime jeho prekrytím sklom alebo fóliou. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 20°C a vzídené rastlinky je potrebné spočiatku chrániť pred priamym slnkom.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

25 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu