×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Paprika Zlata - Capsicum annuum - semená papriky - 30 ks

×

Paprika Zlata je skorá odroda určená predovšetkým do skleníkov alebo fóliovníkov.

Rastlina dosahuje výšku okolo 50 cm.

Plody sú kužeľovitého tvaru, majú silnú stenu a dozrievajú do žltej až červenej farby. Zbierajú sa najčastejšie, keď majú žltú farbu.

Papriky majú lahodnú chuť, sú sladké, aromatické a najviac sa hodia k priamej konzumácii alebo do zeleninových šalátov. Môžte ich využiť do omáčok, k sušeniu alebo k nakladaniu.

Semená sú morená.

Čítaj viacShow less
1,25 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000308
Obľúbené
Popis

Papriky sú teplomilné rastliny a v našich podmienkach sa im najviac darí vo vinárskych oblastiach. Na ostatných miestach je lepšie využiť pre pestovanie skleník či fóliovník.

S predpestovaním semien začíname už vo februári. Semienka sadíme do ľahkého substrátu, ktorý by mal byť vždy preparený. Hĺbka výsevu je približne 0,3–0,5 cm. Pokiaľ chceme klíčenie urýchliť, je možné nechať osivo 24 hodín pred výsevom namočené. Dôležité je dbať pri klíčení na dostatok svetla a tepla. Papriky potrebujú teplotu okolo 28 °C, pričom nesmie byť nižšia než 22 °C. Vhodným miestom na pestovanie však nie sú radiátory a okenné parapety. Najlepší výsledok dosiahnete v pareniskuDoba klíčenia je spravidla 1–2 týždne.

Rastliny presádzame na vonkajší záhon v dobe, keď už nehrozia ranné mrazy, t.j. približne v druhej polovici mája. Stanovisko musí byť chránené pred vetrom a slnečné. Papriky sú náročné na organickú hmotu a živiny, je preto vhodné do pripravenej zeminy primiešať hnoj, ideálne kravský. Rastlinám doprajte dostatočnú zálievku, ale nie prílišné premokrenie. V prípade potreby pôdu prihnojujte, napr. Kristalonom pre rajčiny a paprikyTyčinkovým hnojivom pre papriky alebo univerzálnym hnojivom.

Papriky je možné skladovať približne 2 týždne pri teplote 12–14 °C.

  

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000308

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba plodu
Červená
Žltá
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Február
Mrazuvzdornosť
Nie
Odroda
Nehybridná
Zber
August
Júl
September
Skorosť odrody
Skorá
BIO kvalita
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa