Naše produkty

Paulovnia fortuneova - Paulownia fortunei - semená - 15 ks

1002017

Nový produkt

Paulovnia Fortuenova je stredne vysoký listnatý strom, ktorý je význačný svojou užšou korunou. Listy Paulovnie veľké 20 - 30 cm. Pochádza z Ázie, kde sa jej drevo využíva najmä na výrobu hudobných nástrojov.

Paulovnia rastie rýchlo, dosahuje výšku až 20 metrov a je veľmi odolná. Nie je citlivá na znečistenie ani pôdne typy a vďaka svojim koreňom schopným regenerácie dokáže niekedy prekonať aj požiar. Má veľké srdcovité listy a prekrásne svetlo fialové kvety kvitnúce od apríla. Plodom je tobolka.

V Ázii slúži miestnym umelcom na vyrezávanie. Viažu sa k nemu aj tradície. V Číne sa zasadia vždy, keď sa narodí dievčatko. Rastú potom spoločne, a keď sa dievča vydáva, strom sa zreže a vyrobia sa z neho rôzne veci do svadobnej výbavy.

Balenie obsahuje 15 ks semien.

Viac detailov

2,43 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená paulovnie možno vysievať celoročne. Semená vysievajte na povrch spareného substrátu, nie do substrátu. Postup odporúčame tento: Do kvetináča dáme buď Jiffy tablety či vrstvu substrátu - 2 - 3 cm. Misku na 24 hodín uzavrieme potravinárskou fóliou a substrát zvlhčíme. Potom na substrát položíme semienka, ktoré by sa nemali navzájom dotýkať. Doba klíčenia je 1 – 4 týždne. Rast je pomerne rýchly, vhodné je teda každé semeno vložiť do jedného kvetináča.

Paulovnia je pomerne nenáročná na pestovateľské podmienky. Darí sa jej na slnečnom a svetlom stanovisku. Pôda by mala byť kyprá, s dostatkom živín.

Rastliny pravidelne zalievajte a taktiež ich hnojte, napr. NPK hnojivom. Vhodné sú tiež hnojivá pre tvorbu kvetín. Prvé roky rastlina bude vytvárať veľké listy, kvet sa objaví približne medzi 4. - 8. rokom. V chladných podmienkach sa môže stať, že rastlina kvitne málo.

Paulovnie sú plne mrazuvzdorné až do -30 °C (krátkodobo), ale mladšie rastlinky je vhodné na zimu zakryť alebo preniesť do chladnej miestnosti.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
Farba kvetuFialová
Doba kvitnutiaApríl, Máj
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

3 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu