Naše produkty

Petržlenová vňať hladká - Petroselinum crispum - semená - 500 ks

1002508

Nový produkt

Je to veľmi obľúbená, aromatická odroda petržlenovej vňaťky, ktorá by nemala chýbať na žiadnom balkóne či záhradke. Je veľmi bohatá na vitamín C.

Hladká petržlenová vňať sa využíva hlavne na dochucovanie teplých pokrmov. Odoláva vyšším teplotám a nestráca svoju vôňu.

Balenie obsahuje cca 500 ks semien.

Viac detailov

0,84 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená petržlenovej vňate sa vysievajú od marca do apríla na slnečné alebo polo-tienisté stanovisko. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je dlhšia, až 5 týždňov. Klíčenie možno urýchliť zálievkou s teplou vodou. Rastliny jednotíme na 20 x 25 cm. Pre skorý jarný rast je možné výsev spraviť až na jeseň.

Pôda pre petržlenovú vňať musí byť stredne ťažká a dostatočne vlhká. Rastliny môžete hnojiť NPK hnojivom s nižším obsahom dusíka.

Petržlenová vňať sa zberá v čase, keď má rastlina asi 20 cm a je dostatočne rozvetvená. V prípade dobrých pestovateľských podmienok ho možno zberať až 5x do roka. Rastliny možno nechať cez zimu v povápnenom záhone alebo ich presadiť do kvetináčov a pestovať v byte. Znesú krátkodobo mráz do -7 °C. Zozbierané listy môžeme kratšiu dobu uchovávať v chladničke, pre dlhodobé skladovanie sa sušia alebo zamrazujú.

 
Dátový hárok
PestovanieV interiéri - dnu, V exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaApríl, Marec, Október, September
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

8 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu