Naše produkty

Borojo - Borojoa patinoi - Alibertia patinoi semená boroja - 5 ks

1002329

Nový produkt

Tento stále zelený strom, pochádza z dažďových pralesov Ekvádoru a Kolumbie, kde sa vyskytuje do nadmorskej výšky 1200 m n.m. Oblasť je známa vysokými dažďovými zrážkami a priemernou teplotou okolo 28°C. Borojo rastie v tieni vysokých stromov a dorastá do výšky 3 až 4,5 metrov, pri pestovaní v nádobách sa jeho výška pohybuje okolo 1,5 m. Veľké podlhovasto oválne zelené listy sú celistvo okrajové. 

Viac detailov

1,87 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Drobné kvety sú krémovo bielej farby a vyvíjajú sa z nich granátovému jablku podobné zelené plody o priemere okolo 12 cm, ktorých váha môže dosiahnuť až 1 kg. Nutrične veľmi hodnotné plody sú v plnej zrelosti červeno hnedé a ich červená dužina má vysoký obsah vápniku, železa, horčíku, vitamínov B a C a aminokyselín. Chuťou plody pripomínajú tamarind. Konzumujú sa čerstvé, alebo sa z nich pripravujú džúsy, džemy a pridávajú sa do zmrzliny. Domorodci z plodov pripravujú nápoj lásky Jugo d 'amor ich antioxidačné a liečive účinky (hypertenzia, Bronchitída) sú predmetom výskumu.

Pri pestovaní v našich podmienkach vyžaduje dostatočne teplé a svetle stanovište s vyššou vzdušnou vlhkosťou. Pestujeme v bytových priestoroch, s možným vynášaním do záhrady alebo na balkón v letných mesiacoch. Borojo krátkodobo znesie aj slabý mráz ale môže dôjsť k opadu listov. V období rastu vyžaduje bohatú zálievku a prihnojovanie, v zimných mesiacoch zálievku obmedzíme.

Semená vysievame čo najskôr po obdŕžaní pretože rýchlo strácajú klíčivosť. Pred výsevom je potrebné semená namočiť na 48 hodín do teplej vody a potom ich zasadiť do kvalitného priepustného substrátu, alebo Jiffy tabliet. Výsev zasypeme tenkou vrstvou vlhkého piesku, umiestnime na svetle miesto s teplotou okolo 25°C a pred vysušením ho chránime fóliou alebo sklom. Klíčenie semien môže v závislosti od podmienok trvať aj viac ako 6 týždňov.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu