Naše produkty

Jahodovec obyčajný - Planika obyčajná - Arbutus unedo - predaj semien - 5 Ks

1002806

Nový produkt

Jahodovec obyčajný

Jahodovec obyčajný pochádza z oblasti Stredomoria a poznali ho už v starom Grécku. Vzrastom je to neveľký do 6 m vysoký vždy zelený strom. Kôra je hnedej farby, zvykne sa olupovať. Kvitne na jeseň, drobnými, bielymi zvončekovitými kvetmi, ktoré sa podobajú kvetom vresovcov.

Viac detailov

2,22 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Plody dozrievajú v budúcom roku. Sú veľké okolo 2 cm a v čase zrelosti sa vyfarbujú do červena. Povrch plodov je posiaty drobnými výbežkami a pripomína plod liči. Za surova - dužina plodov nie je veľmi chutná, ale pripravujú sa z nej cukrovinky, sorbety a likéry.

Je veľmi dekoratívna ako vzhľadom, tak množstvom červených plodov. 

Ako správne pestovať jahodovec zo semienok?

Jahodovec krátkodobo vydrží aj mráz až - 16°C. V našich podmienkach nie je napádaný škodcami ani chorobami. Pri pestovaní je potrebné zohľadniť jej blízku príbuznosť s vresom a dopriať jej trochu kyslejšiu pôdnu zmes pridaním rašeliny. Dobre reaguje na pestovanie v nádobe, kedy nevyžaduje rez. Potrebuje teplejšie stanovisko a prihnojovanie hnojivom zvyšujúcim kyslosť pôdy.

Pre spoľahlivé klíčenie je semená vhodné najprv stratifikovať po dobu 2 mesiacov - semená vložíme do vlhkého piesku a uložíme v igelitovom vrecku v spodnej časti chladničky. Hĺbka výsevu okolo 1 cm, povrch substrátu udržiavať vlhký a umiestniť na teplom a svetlom mieste - nie na priamom slnku. Vysievať najlepšie do čistej rašeliny.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu