Naše produkty

Related articles

Banán severu - indiánsky banán Paw Paw - Asimina triloba - semená Asiminy - semiačka - 4 ks

1003637

Nový produkt

Domovom Asiminy je severná Amerika kde je aj v súčasnosti najviac rozšírená. Zaraďuje sa do čeľade Annonaceae patri k annonam a ako jediná svojho druhu môže rásť v našich klimatických podmienkach. Požiadavky na pestovanie zodpovedajú naším jabloniam a teda ju môžeme pestovať aj v našich záhradách. Znáša teploty v zime do -25°C.

Viac detailov

2,71 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Asimina je opadavý ker alebo menší strom dorastajúci do výšky 3 až 5 metrov. Veľké celistvo okrajové listy dlhé až 30 cm a široké okolo 10 cm majú sýto zelenú farbu a krátku stopku.

Plody sa tvarom aj veľkosťou podobajú na mango a môžu dosahovať hmotnosť až 400g. Obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov - najmä vápnik a železo a svojou exotickou chuťou pripomínajú zmes jahôd, banánu a ananasu. Dozreté plody podliehajú po 2 až 3 dňoch skaze a preto sa v obchodoch neponúkajú. Na strome plody dozrievajú postupne a v čase zrelosti voňajú po banánoch.

Rastliny Paw Paw sú veľmi dekoratívne v každom ročnom období, vyžadujú humóznu pôdu s dostatočnou zásobou živín a dostatok vlahy, inak sú na pestovanie nenáročné. Ich väčšiemu rozšíreniu u nás zatiaľ bráni nedostatočná informovanosť záhradkárov ako aj cena rastlín 40 - 50 eur za kus.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu