Naše produkty

Bengálska dula - Aegle marmelos - bonsaj - semená duly - 3 ks

1002851

Nový produkt

Bengálska dula je v Indii považovaná za posvätnú rastlinu. Rastie tam na suchých miestach do nadmorskej výšky až 1200 m. Toleruje vysoké teploty v lete a v zime i krátkodobý pokles teplôt mierne pod bod mrazu.

Rastliny sú vysoké 8 – 12 m, v našich podmienkach dorastajú do výšky max. 3 m. Sú veľmi vhodné k rezu a tvarovaniu ako bonsaj.

Kvitne od apríla do júla krémovými kvetmi. Aby došlo k tvorbe kvetov, vyžaduje dlhšie obdobie sucha. Nasledujúci rok plodí guľaté či oválne plody, ktoré sú v čase zrelosti žlté až žltohnedé. Dužina je žltá až oranžová.

V domovine sa tieto plody s obľubou konzumujú. Ich špecifická vôňa a chuť však mnohých odrádza od konzumácie. Používajú sa teda buď na priamu spotrebu alebo sa z nich vyrába marmeláda.

Rastlina sa využíva aj v ľudovom liečiteľstve na stabilizáciu tráviaceho systému, znižuje prekyslenie organizmu a pôsobí protizápalovo.

Balenie obsahuje 3 ks semien.

Viac detailov

1,44 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená duly sa vysievajú celoročne, lebo sa pestuje ako izbová rastlina. Pred výsevom namočte semená na 2 dni do vlažnej vody. Hĺbka výsevu je 1 cm. Doba klíčenia je 4 – 5 týždňov.

Dula sa pestuje podobne ako iné citrusy. Ideálna teplota na pestovanie by mala byť okolo 25 °C. Má rada slnečné stanovisko a vysoké teploty.

Zemina by mala byť výživná, ľahká, dobre priepustná. Táto rastlinka si ale poradí i so širším spektrom druhov pôd. Bude sa jej dariť aj v ťažšej pôde alebo chudobnejšej na živiny. Toleruje sucho, tak aj pôdnu vlhkosť, a pomerne široký rozptyl pH (5 – 10).

Rastlinu môžete hnojiť 1 – 2 x za 14 dní plným NPK hnojivom s vyšším obsahom dusíka.

Na zimu ju premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 10 °C.

 
Dátový hárok
Výškaviac ako 200 cm
Farba kvetuKrémová
Doba kvitnutiaApríl, Júl, Jún
Farba ploduŽltá, Hnedá
PestovanieV interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu