×

Kategórie

Bengálska dula - Aegle marmelos - bonsaj - semená duly - 3 ks

×

Bengálska dula je v Indii považovaná za posvätnú rastlinu. Rastie tam na suchých miestach do nadmorskej výšky až 1200 m. Toleruje vysoké teploty v lete a v zime i krátkodobý pokles teplôt mierne pod bod mrazu.

Rastliny sú vysoké 8 – 12 m, v našich podmienkach dorastajú do výšky max. 3 m. Sú veľmi vhodné k rezu a tvarovaniu ako bonsaj.

Kvitne od apríla do júla krémovými kvetmi. Aby došlo k tvorbe kvetov, vyžaduje dlhšie obdobie sucha. Nasledujúci rok plodí guľaté či oválne plody, ktoré sú v čase zrelosti žlté až žltohnedé. Dužina je žltá až oranžová.

V domovine sa tieto plody s obľubou konzumujú. Ich špecifická vôňa a chuť však mnohých odrádza od konzumácie. Používajú sa teda buď na priamu spotrebu alebo sa z nich vyrába marmeláda.

Rastlina sa využíva aj v ľudovom liečiteľstve na stabilizáciu tráviaceho systému, znižuje prekyslenie organizmu a pôsobí protizápalovo.

Balenie obsahuje 3 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,38 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1002851
Obľúbené
Popis

Semená duly sa vysievajú celoročne, lebo sa pestuje ako izbová rastlina. Pred výsevom namočte semená na 2 dni do vlažnej vody. Hĺbka výsevu je 1 cm. Doba klíčenia je 4 – 5 týždňov.

Dula sa pestuje podobne ako iné citrusy. Ideálna teplota na pestovanie by mala byť okolo 25 °C. Má rada slnečné stanovisko a vysoké teploty.

Zemina by mala byť výživná, ľahká, dobre priepustná. Táto rastlinka si ale poradí i so širším spektrom druhov pôd. Bude sa jej dariť aj v ťažšej pôde alebo chudobnejšej na živiny. Toleruje sucho, tak aj pôdnu vlhkosť, a pomerne široký rozptyl pH (5 – 10).

Rastlinu môžete hnojiť 1 – 2 x za 14 dní plným NPK hnojivom s vyšším obsahom dusíka.

Na zimu ju premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 10 °C.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002851

Parametre

Výška
viac ako 200 cm
Farba kvetu
Krémová
Doba kvitnutia
Apríl
Júl
Jún
Farba plodu
Hnedá
Žltá
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
2,86 € (s DPH)
Záhradnícke vápno Univerzálne záhradnícke vápno. Vápnenie stromov a kríkov v zimnom a jarnom období chráni pred zamrznutím a vytvorením hĺbkových trhlín, vďaka ktorým sú rastliny náchylnejšie infekciám a napadnutiu...
5,81 € (s DPH)
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa