×

Kategórie

Tamarind indický - Tamarindus indica - bonsaj - semená tamarindu - 5 ks

×

Tamarind indický má svoj domov v Afrike, u nás sa dá pestovať celoročne ako izbová rastlina. Ide o vždyzelený stromček, ktorý sa dá okrem svojho exotického ovocia tiež tvarovať do bonsajov.

Ide o 20 – 30 m vysoký strom. 

Rastlina kvitne bielymi kvetmi a tvorí jedlé plody, ktoré majú tvar nepravidelného struku. Dreň je červeno-hnedá a má sladko-kyslú chuť.

Okrem vynikajúcej chuti obsahujú plody veľké množstvo vlákniny, proteínov, vitamínov a minerálov. Sú skvelým pomocníkom v boji s prechladnutím či inými chorobami.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,96 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1003349
Obľúbené
Popis

Semená pred výsevom namočíme do teplej vody a jemne poškodíme tvrdý obal semena, napríklad pilníkom. Teplota by mala byť izbová, medzi 20 – 25 °C. Klíčenie trvá niekoľko týždňov.

Tamarind pestujeme ako izbovú rastlinu, zasadíme ju do substrátu pre izbové rastliny. Rastlina má rada slnečné stanovisko a vysoké teploty.

Zálievka by mala byť pravidelná, rastlina je citlivá na preliatie, tak i na preschnutie substrátu. Vhodné je rastline zaistiť vyššiu vlhkosť vzduchu.

Tamarind plodí za 7 – 10 rokov od výsadby. Aby ste sa dočkali plodov, je nutné rastline zabezpečiť po celý rok dostatok slnka a teplotu okolo 30 °C.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003349

Parametre

Výška
viac ako 200 cm
Farba kvetu
Biela
Farba plodu
Hnedá
Červená
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
1,76 € (s DPH)
Hnojivo na bonsaje Kapka - 200ml Tekuté, rýchlo účinné a ľahko aplikovateľné NPK hnojivo na prihnojovanie bonsajov. Znížený obsah dusíka obmedzuje bujný rast a podporuje tvorbu drobnejších listov alebo ihličia....

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa