Naše produkty

Kudránia - Cudrania tricuspidata - Melónová moruša - semená kudránie - 5 ks

1002613

Nový produkt

Kudránia je pôvodom z východnej Ázie, kde vyskytuje v subtropických oblastiach Číny, Japonska a kórejského polostrova. V Európe sa s ňou najčastejšie stretneme vo Francúzsku, ale nájde sa aj v našich arborétach. Kudránia sa radí do čeľade morušovité, je teda príbuzná naším morušiam.

Viac detailov

1,93 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Vo svojej domovine je to strom dorastajúci do výšky 12 m, v našich podmienkach bez zásahu rastie skôr v tvare širokého opadavého kríku. Tenké konáre a nevyzreté drevo je porastené tŕňmi, ktoré sa starnutím vytrácajú. Listy podobné listom moruše sú svetlej, žltozelenej farby a rašia až po našich jabloniach. Kvitne tiež pomerne neskoro až niekedy v 6. mesiaci a kvety sú cudzosprašné - plody sa vyvíjajú na samičích rastlinách po opelení peľom zo samčej rastliny.

Plody pripomínajú jahody alebo maliny a bývajú veľké asi 5 cm. Dozrievajú v 10 - 11 mesiaci, kedy sa sfarbujú do bordovo červenej farby. Šťavnatá, sýtočervená dužina obsahuje niekoľko semien a chuťou vzdialene pripomína melón. Z plodov sa pripravujú rôzne nápoje, dezerty, šaláty alebo sa konzumujú čerstvé, prípadne sa sušia. Zrelé, mäkké plody majú aj v chladničke trvanlivosť len pár dní, sú však plné antioxidantov.

Návod na pestovnie:

Aj keď viacročné rastliny Kudránie znášajú teploty do -28°C, je lepšie ich vysádzať na teplé a suchšie stanovište kvôli neskorému dozrievaniu plodov. V našich klimatických podmienkach odporúčame Kudrániu predpestovať ako izbovú rastlinu pričom ju v lete vynesieme na balkón alebo do záhrady. Ak ju chceme pestovať vo voľnej pôde, vysádzame silné 2 - 3 ročné rastliny. Hodí sa na pestovanie ako bonsaj. Semená je lepšie pred výsevom stratifikovať aspoň 1 mesiac vo vlhkom piesku v chladničke. Vysievame do kvalitného substrátu 1 cm hlboko najlepšie v období jeseň - zima. Preschnutiu výsevu zabránime jeho prekrytím sklom alebo fóliou. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 20°C a vzídené rastlinky je potrebné spočiatku chrániť pred priamym slnkom.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu