×

Kategórie

Kudránia trojlaločnatá - melónová moruša - Cudrania tricuspidata - semená kudránie - 5 ks

×

Kudránia je ovocná drevina pôvodom z východnej Ázie. V Európe sa s ňou najčastejšie stretneme vo Francúzsku, ale nájde sa aj u nás. Kudránia sa radí do čeľade morušovité, je teda príbuzná našim morušiam.

Vo svojej domovine má výšku okolo 12 m, v našich podmienkach rastie skôr v tvare širokého opadavého kríku do 3 m. Listy podobné listom moruše sú svetlej, žltozelenej farby a rašia až po našich jabloniach. Kvitne v júni.

Plody pripomínajú moruše a bývajú veľké asi 5 cm. Dozrievajú v októbri až novembri, kedy sa sfarbujú do bordovo červenej farby. Šťavnatá, sýtočervená dužina obsahuje niekoľko semien a chuťou vzdialene pripomína melón. Z plodov sa pripravujú rôzne nápoje, dezerty, šaláty alebo sa konzumujú čerstvé, prípadne sa sušia. Zrelé, mäkké plody majú aj v chladničke trvanlivosť len pár dní, sú však plné antioxidantov.

Hodí sa na pestovanie ako bonsaj. Rastlina je mrazuvzdorná až do -24 °C.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,86 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1002613
Obľúbené
Popis

Pred výsevom sa semená stratifikujú v chladničke počas 4 týždňov. Výsev je možné robiť celoročne. Hĺbka výsevu je 1 cm. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 20 °C.

Kudránii bude vyhovovať slnečné a chránené stanovisko.

Pôda by mala byť ľahká, piesčitá, s pH okolo 7. Rastliny vyžadujú málo starostlivosti a sú tolerantné voči suchu i malému množstvu živín.

V prvých dvoch rokoch je vhodné rastlinu na zimu chrániť napr. netkanou textíliou. 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002613

Parametre

Výška
viac ako 200 cm
Farba kvetu
Biela
Doba kvitnutia
Jún
Farba plodu
Červená
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,38 € (s DPH)
Agáve parryi pochádza z oblasti Mexika a USA, kde rastie vo vyšších nadmorských výškach. Strieborná ružica je krásna na prvý pohľad a má v priemere 90 cm. V prirodzenom prostredí táto rastlina dorastá do výšky až...
Čo ešte môžete potrebovať?
4,09 € (s DPH)
Lávová drť predstavuje moderný prírodný dekoračný materiál s pozitívnymi účinkami. Je vhodná na okrasné záhrady, predzáhradky, ale i na rôzne použitie v interiéri. Lávová drť je z prírodného materiálu, je stála,...
4,04 € (s DPH)
Agro organo - minerálne hnojivo je vhodné na hnojenie ihličnatých i listnatých stromov. Vďaka vysokému podielu organickej zložky pôsobí až 60 dní. Hnojivo zabezpečuje zdravý rast a odolnosť voči chorobám a škodcom.
5,81 € (s DPH)
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa