Naše produkty

Kocúrnik obyčajný - ružový - Pink Cat - Nepeta nervosa - semená kocúrnika - 15 ks

1000329

Nový produkt

Kocúrnik obyčajný - ružový - Nepeta nervosa Pink Cat je rastlina, ktorú mačky milujú. Dorastá do výšky 60 cm a kvitne od júna do septembra. Kocúrnik Pink Cat kvitne ružovými kvietkami. Hodí sa aj na záhradu, kde nie je zabezpečená každodenná starostlivosť, napríklad na chalupy a chaty. Okrem iného je táto rastlina doslova magnetom na včely. 

Je kompaktného vzrastu, hodí sa do rôznych trvalkových záhonov a ako bonus je aj mrazuvzdorná!

Viac detailov

2,08 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ako vypestovať Kocúrnika zo semien?

Pestovanie kocúrnika zo semien je veľmi jednoduché. Kocúrniku sa dobre darí na slnečnom stanovišti alebo na polotienistých miestach. Kocúrnik sa dá pestovať ako izbová rastlina. Semienka vysievame buď od februára do júna alebo od septembra do októbra v kvetináčoch. Pri výseve semienka jemne zatlačíme do zeminy a príliš ich nezahrabávame. Klíčenie zvyčajne trvá 14 - 21 dní, ideálna teplota na klíčenie kocúrnika je 18 - 23 °C. 

Ďalšie zaujímavosti o kocúrnikovi obyčajnom:

Kocúrnik obyčajný pôsobí na mačky cez ich čuchové ústrojenstvo. Keď sa mačka k rastline priblíži, najčastejšie ju začne oňuchávať a obtiera sa o ňu. Nakoniec kocúrnika začne konzumovať. Dobrá nálada mačky je spôsobená oňuchávaním. Táto nálada trvá mačkám približne 10 minút. 

Po konzumácii prichádza útlm. Kocúrnik nijak nepôsobí na mačiatka do 8 týždňov, naopak vzbudzuje v nich odpor. Kocúrnik je pre našich štvornohých miláčikov celkom neškodný. Mačky sa ho nemôžu predávkovať, pretože väčšina mačiek vie, kedy má dosť a ďalšie už odmietnu. Rastlina nemá žiadne vedľajšie účinky a nie je návyková. 

 
Dátový hárok
Výška40 - 60 cm
Farba kvetuRužová
Doba kvitnutiaJúl, August, Jún, September
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

4 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu