Naše produkty

Černucha siata - Rasca čierna - Nigella sativa - semená černušky - semiačka - 25 ks

1000632

Nový produkt

Černucha siata - Rasca čierna - Nigella Sativa

Rastlina černuška siata nazývaná tiež ako rasca čierna je jednoročná bylina dosahujúca výšku okolo 30 cm. Nemýľte si ju s černuchou damašskou - okrasnou letničkou. Černuška siata je liečivá rastlina, z ktorej sa zbierajú jej kapsuly. Kapsuly dozrievajú od júna. Majú temne hnedú farbu a nazývajú sa práve čierna rasca.

Obsah balenia cca 0,07 g

Viac detailov

1,09 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ako pestovat čermuchu siatu?

Možno ju pestovať v záhone, ale aj v kvetináči. Semená vysievajte v marci alebo v apríli priamo do záhona. Vysievať môžete postupne až do júna alebo na jeseň v septembri a októbri do pokyprenej zeminy do riadkov vzdialených 20 až 25 cm. Semená si klíčivosť udržia až tri roky a sú mrazuvzdorné. Stanovište pre černuchu siatu by malo byť slnečné až polotienisté. Ideálna je humózna pôda. Pestuje sa pre voňavé čierne semená, ktoré poznáme pod názvom čierna rasca.

Černucha siata je jednak liečivá, jednak koreninová a technická rastlina. Čierna rasca má močopudné a mliekopudné účinky a pôsobí proti nadúvaniu. Aróma semien pripomína muškátový oriešok. Na liečebné účely sa používajú kapsuly, ktoré sa užívajú buď vo forme odvaru alebo vo forme lisovaného oleja. Tento zázračný olej obsahuje veľa vitamínov.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

2 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu