Naše produkty

Related articles

Rozmarín lekársky Rosita - Rosmarinus officinalis - semená - 50 ks

1001917

Nový produkt

Rozmarín lekársky neobvyklej odrody Rosita je pestovateľsky nenáročná aromatická rastlina. Táto odroda má ružové kvietky, ktoré kvitnú už od konca zimy. Dosahuje výšku až 1 meter

Pre svoju príjemnú vôňu a zaujímavý vzhľad je rastlina veľmi obľúbená ako okrasná bylina aj do okien alebo záhrad. Mnoho ľudí ju používa ako korenie, najmä v talianskej a francúzskej kuchyni. 

Využíva sa aj pre svoje liečivé účinky - má močopudné účinky, podporuje trávenie, má vplyv na upokojenie vrámci nervovej sústavy a pod.

Balenie s hmotnosťou 0,08 g obsahuje 50 ks semien.

Viac detailov

1,18 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

V našich podmienkach je najlepšie rozmarín pestovať v kvetináči v interiéri alebo na balkóne. Semená sa sadia zvyčajne vo februári, pestujú sa pri izbovej teplote. Predpestovanie sadeníc môže trvať až tri mesiace.

Rastlinky majú rady slnko, preto je vhodné ich preniesť na balkón alebo do záhrady. Neprekážajú im priame slnečné lúče. Rozmarínu vyhovujú ľahšie, zásadité pôdy, s dostatkom živín.

O čo sa vskutku treba postarať, je zabrániť premokreniu pôdy, pretože to by malo pre rastlinu fatálne následky. Taktiež opätovné zalievanie sa robí až v momente, keď je substrát takmer suchý.

Odporúča sa rozmarín pravidelne prihnojovať.

Rastlina je iba mierne mrazuvzdorná, v našom podnebí by zimu neprežila. Preto ju na jeseň preneste do miestnosti. Stačí jej teplota 3 – 7 °C, ale i v zimnom období vyžaduje dostatok svetla. V zimnom období tiež obmedzte zálievku na minimum.

 
Dátový hárok
Výška100 - 150 cm
Farba kvetuRužová
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár
Doba kvitnutiaKvitnúce na jar
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu