×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Rumanovec farbiarsky - Anthemis tinctoria - semená rumanovca - 0,5 g

×

Rumanovec farbiarsky patrí v našich podmienkach medzi vzácnejšie druhy a nie je tak rozšírený ako rumanovec roľný, ktorý môžete vidieť takmer na všetkých miestach našej republiky.

Je to liečivá rastlina, dosahujúca výšku až 70 cm. Rumanovec farbiarsky kvitne vďačne po celé leto. Od júna do septembra sa môžeme tešiť zo zlatožltých kvietkov. Rastlina dobre rastie na slnečných trávnatých stráňach, lúkach či pastvinách.

Rumanovec farbiarsky sa v liečiteľstve používa na ochorenia pečene a žlčníka, a v textilnom priemysle na farbenie vlny či iných textílií.

Balenie s hmotnosťou 0,5 g obsahuje približne 700 semien.

Čítaj viacShow less
1,20 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1002505
Obľúbené
Popis

Rumanovec sa vysieva na jar aj na jeseň. Doba klíčenia je 1 – 3 týždne pri teplote okolo 21 °C. Rastlina by ale mala byť schopná vyklíčiť i pri nízkych teplotách. Schopnosť klíčenia má rastlina do max. hĺbky výsevu 4 cm.

Stanovisko rumanovca by malo byť slnečné, s priepustným, humóznym substrátom. Vyhovujú mu mierne vlhké až suchšie miesta.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002505

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
Júl
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa