×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Ruža záhonová tmavoružová - voľnokorenné sadenice ruží - 1 ks

Značka:
×

Záhonová ruža je jednou z najobľúbenejších kvetov našich záhrad. Za minimum starostlivosti poskytne nádherné kvety po celú sezónu.

Ružový kultivar ruže záhonovej dorastá do výšky 50–70 cm. Rastie veľmi kompaktne a bohato kvitne tmavoružovými kvetmi od jari až do jesene.

Hodí sa na pestovanie v skupinách či v nádobách. Kvety sú vhodné ako na rez, tak do slávnostných kvetinových väzieb a na sušenie.

Čo sú to jednoducho korenené sadenice?

Ide o sadenice nachádzajúce sa vo vegetačnom pokoji, nie sú teda narazené. Na prvý pohľad nie sú príliš atraktívne. Je potrebné ich pred samotnou výsadbou namočiť do vody.

Čítaj viacShow less
4,70 € s DPH 6,72 €
Na sklade
Odkaz:
2001049
Obľúbené
Popis

Výsadba ruží prebieha na jeseň. Odporúčame výsadbu vykonať až na konci októbra alebo v novembri, pokiaľ nie je pôda zamrznutá. Pred samotnou výsadbou je dôležité najskôr zľahka zastrihnúť hlavný koreň i postranné korene a odstrániť prípadné zoschnuté konce. Potom odporúčame namočiť korene do vody na cca. 8 hodín, aby nasali vodu.

Ruže vyžadujú dostatok priestoru, min. 50 cm medzi jednotlivými rastlinami, ale môže byť aj viac.

Pred výsadbou si pripravte jamu s hĺbkou 50 cm. Pôdu prekyprite a na dno jamy zapracujte dlhodobo pôsobiace hnojivo. Vhodná je napr. rohovina. Aby nám rastlina nezamrzla cez zimu, odporúčame týždeň po výsadbe prihrnúť rastlinu zeminou pre ruže či kompostom. Z krajiny by mali vyčnievať len vrcholky výhonkov. Na konci ešte ružu zakryjeme čečinou.

Pôda by mala byť mierne kyslá, s prímesou piesku a ílu.

Stanovište pre túto odrodu vyberieme polotienisté.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
2001049

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba kvetu
Ružová
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Máj
September
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
6,86 € s DPH
Tento druh hnojiva je vhodný pre všetky rastliny. Hnojivo Kristalon je známym a obľúbeným druhom hnojiva pôsobiacim na trhu už od roku 1996. Ide o celkom unikátny produkt hnojív Kristalon. Obsahuje aktivátor...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa