×

Kategórie

Ruža šípová - Rosa canina - semená ruže - 5 ks

×

Ruža divoká či šípová pochádza z Európy a severnej Afriky a patrí do skupiny divokých ruží. Ruža dosahuje výšku okolo 1, 5 metraV našich podmienkach sa jej darí pomerne dobre a nevyžaduje žiadne špeciálne opatrenia.

Odmení sa Vám červenými šípkami, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov a ďalších prospešných látok. Sú využívané pri liečbe nachladnutí, ochoreniach ciev, paradentóze atď. Rastlina anti-oxidačné pôsobenie.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,57 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1003511
Obľúbené
Popis

Semienka musia prejsť pred výsevom najskôr tzv. studenou stratifikáciou v trvaní okolo 6 týždňov. Tzn. semienka uložíme do chladničky v piesku alebo vo vlhkom substráte.

Potom sa semená máčajú 12 hodín vo vode a následne vysievajú do hĺbky cca 5 mm. Doba klíčenia môže byť i niekoľko mesiacov.

Ruža šípová nie je príliš náročná na pestovanie. Vyhovuje jej plné slnko, príp. polotieň. Pôda by mala byť vápenatá, výživná a dobre priepustná.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003511

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Ružová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,27 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/169-por BIO semená póru F1 Belton - bio osiva póru BIO semená póru F1 Belton sú jesennou odrodou póru v bio kvalite. Odroda póru Belton F1 má...
Čo ešte môžete potrebovať?
2,38 € (s DPH)
Záhradnícke vápno Univerzálne záhradnícke vápno. Vápnenie stromov a kríkov v zimnom a jarnom období chráni pred zamrznutím a vytvorením hĺbkových trhlín, vďaka ktorým sú rastliny náchylnejšie infekciám a napadnutiu...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa