×

Kategórie

Ruža šípová - Rosa canina - semená ruže - 5 ks

×

Ruža divoká či šípová pochádza z Európy a severnej Afriky a patrí do skupiny divokých ruží. Ruža dosahuje výšku okolo 1, 5 metraV našich podmienkach sa jej darí pomerne dobre a nevyžaduje žiadne špeciálne opatrenia.

Odmení sa Vám červenými šípkami, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov a ďalších prospešných látok. Sú využívané pri liečbe nachladnutí, ochoreniach ciev, paradentóze atď. Rastlina anti-oxidačné pôsobenie.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,57 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1003511
Obľúbené
Popis

Semienka musia prejsť pred výsevom najskôr tzv. studenou stratifikáciou v trvaní okolo 6 týždňov. Tzn. semienka uložíme do chladničky v piesku alebo vo vlhkom substráte.

Potom sa semená máčajú 12 hodín vo vode a následne vysievajú do hĺbky cca 5 mm. Doba klíčenia môže byť i niekoľko mesiacov.

Ruža šípová nie je príliš náročná na pestovanie. Vyhovuje jej plné slnko, príp. polotieň. Pôda by mala byť vápenatá, výživná a dobre priepustná.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003511

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Ružová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,57 € (s DPH)
Mak Party fun je obľúbená odroda dosahujúca výšku 35 cm. Ostrá červená farba alebo svietiaca oranžová či žltá, to sú farby typické pre Party fun zmes. Je vhodná priamo do záhonu, či do kvetináčov na balkón a nie je...
Čo ešte môžete potrebovať?
2,86 € (s DPH)
Záhradnícke vápno Univerzálne záhradnícke vápno. Vápnenie stromov a kríkov v zimnom a jarnom období chráni pred zamrznutím a vytvorením hĺbkových trhlín, vďaka ktorým sú rastliny náchylnejšie infekciám a napadnutiu...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa