Naše produkty

Cibuľa šalotka Yellow Moon - cibuľky - 12 ks

2000617

Nový produkt

Šalotka Yellow moon je žltá odroda cibule, vyznačujúca sa veľkým výnosom a vynikajúcou kvalitou. Cibuľky sú jemne aromatické, sú ideálne na konzumáciu v surovom stave. Šalotky sa tešia obľube i pri príprave teplých pokrmov, ktorým dodajú jemnejšiu chuť ako klasické cibule. Šalotky oceníte aj pre ich vysoký obsah vitamínov a minerálov.

Veľkosť cibuliek 10 - 20 cm.

Viac detailov

4,90 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Výsev sa robí po posledných mrazoch (marec - máj) na vonkajší záhon. Spon 20 x 10 cm. 

Cibuľa má rada teplé a slnečné stanovisko, prípadne polotieň. Pôda by mala byť piesčito-hlinitá, dobre priepustná a humózna. Mala by byť tiež neutrálna alebo mierne zásaditá. Zvýšiť pH môžete pomocou vápenca alebo dreveného popola, ktorý sa primieša do pôdy. V kyslých a ťažkých pôdach cibuľa ľahko podlieha chorobám.

Pri pestovaní cibule je treba myslieť na dostatočnú závlahu, ale nie prílišné prevlhčenie cibuliek, a tiež na dobrý výber hnojiva. Cibuliam vyhovuje fosfor a draslík, naopak hnojivá s dusíkom či chlórom nie sú vhodné. Ak má cibuľa dobré podmienky, prihnojovanie nie je nutné.

Venujte pozornosť aj správnemu obdobiu zberu – u prezretých cibúľ sa častejšie vyskytujú choroby, predčasne zozbierané cibule sa zasa zle skladujú. Cibule sa zberajú v období, keď porast z jednej tretiny až polovice zľahne (spravidla koncom júla). Zozbieraná cibuľa sa necháva preschnúť na záhone alebo zavesená vo zväzkoch. Keď začne suchá vňať šušťať, dáva sa cibuľa na chladné a suché miesto, s teplotou 0 – 2 ºC.

 
Dátový hárok
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Máj
Veľkosť balenia0,5 kg
MrazuvzdornosťNie
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

12 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu