Naše produkty

Saturejka záhradná - semená saturejky - semiačka - 300ks

1002230

Nový produkt

Saturejka záhradná je jednoročná bylina vysoká až 30 cm. Intenzívne voňajúca, väčšinou bohato rozkonárená rastlina s úzko čiarkovitými listami. Koruna je belavá, alebo fialkastá. Zdomácnená stredomorská rastlina je pestovaná v záhradkách. 

Viac detailov

0,74 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Dá sa pestovať aj u nás, len potrebuje teplé miesto. Zbiera sa kvitnúca vňať. Používa sa v čerstvom aj v sušenom stave ako korenie  aj ako liek. Podporuje trávenie a pôsobí proti nadúvaniu. Vyniká neopakovateľnou pikantnou chuťou a z toho dôvodu je neoddeliteľnou súčasťou balkánskej kuchyne.

Ako pestovať saturejku?

V našich podmienkach ju s úspechom môžeme pestovať v teplejších a stredných oblastiach. Darí sa jej na chránených a slnečných miestach. Pôda by mala byť humusovitá, priepustná a udržiavaná bez burín. Osivo vysievame buď priamo na záhon, alebo v chladnejších oblastiach ju pestujeme z predpestovaných sadeníc. Vysiate semienka zľahka pritlačíme a zahrnieme tenkou vrstvou pôdy, lebo klíčia na svetle. Výborne však vyklíčia aj na okennom parapete v ľahkom substráte. Rastliny sa dajú ľahko tvarovať. Sucho jej neprekáža, potrebuje však dostatok svetla a tepla.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

3 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu