Naše produkty

Sladovka hladkoplodá - sladké drievko - Glycyrrhiza glabra - semená - 4 ks

1001530

Nový produkt

Sladovka hladkoplodá je u nás známa pod názvom sladké drievko. Je to je 1 – 1,5 m vysoká trváca bylina, ktorá kvitne od júna do júla fialovými kvetmi.

Je veľmi známa liečivá rastlina, ktorá okrem svojho liečebného významu, je tiež používaná ako ochucovadlo do cukroviniek či obľúbených likérov. Niektorí z nás si pri pojme sladké drievko predstavia čierny pelendrek, ktorý, až nám rastlina vyklíči, si môžeme z jej koreňa urobiť sami.

Uľahčuje vykašliavanie, má pozitívny vplyv na tráviace ústrojenstvo, podporuje imunitný systém a pomáha pri kožných problémoch.

Balenie obsahuje 4 ks semien.

Viac detailov

2,22 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pestovanie sladovky zo semien patrí k tým zložitejším a je vhodné skôr pre skúsených záhradníkov. Semená odporúčame vysievať v skleníku na jar či na jeseň, do hĺbky 1 cm. Pred samotným výsevom semená namočte na 48 hodín do vody, urýchlite tak dobu klíčenia, ktorá trvá pomerne dlho (až 4 týždne i dlhšie). Ideálna teplota na klíčenie je 20 °C.

Sladovke vyhovuje slnečné stanovisko s piesčitým a výživným substrátom, ktorý je obohatený o humus a má dostatok vlahy. Jedná sa o teplomilnú rastlinu, ktorá neznesie silné mrazy.

Zo sladovky sa zberajú korene, a to raz za 3 roky. Ideálna doba zberu je v októbri. V roku, v ktorom chcete zberať koreň, sa odporúča zaštepiť púčiky kvetov, aby do tvoriacich sa kvetov neprechádzala sladkosť z koreňa. Koreň sa suší pri teplote do 35 °C.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
Farba kvetuFialová
Doba kvitnutiaJún, Júl
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaSeptember, Apríl
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu