Naše produkty

Related articles

Stevia sladká - Stevia rebaudiana - semená stevie - semiačka - 15 ks

1000314

Nový produkt

Subtropická a tropická rastlinka Stevia rebaudiana má svoj domov v pralesoch Južnej Ameriky. Pestuje sa vo veľkom v Japonsku a mnohých ázijských štátoch pre obsah steviozidov, ktoré sú unikátnym sladidlom.Stévia je rastlina so sladkými lístkami. Nemá takmer žiadne kalórie, používa sa najmä ako sladidlo a navyše jej nechýbajú liečivé vlastnosti.

Viac detailov

1,59 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Listy stevie sú bohaté na vitamíny B , C, na flavonoidy, triesloviny, silice i steroly a obsahujú aj dobrú dávku vápnika a draslíka vďaka ktorým má aj liečivé účinky.

Návod na pestovanie

Semeno je svetlo klíčivé tzn. semená pri sadení sa nesmú zasypať zeminou, musia zostať na povrchu. Semienka nikdy nevystavujte slnku. Pôda by mala byť piesčitá s obsahom rašeliny a mala by obsahovať zmes organického hnojiva a fosforu. No postačí aj rašelinový substrát, ktorý musí byť pri vysokom pH zriedení. Pôda by mala mať pH okolo 6,5 ? 7,5, musí byť primerane vlhká aby nedošlo k poškodeniu vysievaných semien a hlavne aby mali semená dostatočnú vlahu pre klíčenie. V prípade ľahších pôd je potrebné ich obohatiť o humus. Klíčenie prebieha pri teplote 24 - 26 stupňov Celzia

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu