Naše produkty

Paulovnia fortunei - Paulownia fortunei - semená - semiačka - 15 ks

1002017

Nový produkt

Paulovnia Fortuneova - semená Paulownia fortunei - predaj semien - odroda Fast Blue

Paulovnie Fortuenova je stredne vysoký listnatý strom, ktorý je význačný svojou užšou korunou. Listy Paulovnie veľké 20 - 30 cm. Pochádza z Ázie, kde sa jeho drevo využíva najmä na výrobu hudobných nástrojov.

Viac detailov

2,22 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Paulovnie Fortuneova - ako na pestovanie?

Paulovnia rastie rýchlo, dosahuje výšku až 20 metrov a je veľmi odolná. Nie je citlivá na znečistenie ani pôdne typy a vďaka svojim koreňom schopným regenerácie dokáže niekedy prekonať aj požiar. Má veľké srdcovité listy a prekrásne svetlofialové kvety. Plodom je tobolka. V Ázii, odkiaľ pochádza, sa drevo využíva na výrobu hudobných nástrojov alebo slúži miestnym umelcom na vyrezávanie. Viažu sa k nemu aj tradície, v Číne sa zasadia vždy, keď sa narodí dievčatko. Rastú potom spoločne, a keď sa dievča vydáva, strom sa porazí a vyrobia sa z neho rôzne veci do výbavy.

Na sadenie je dobré využiť tzv Jiffy, čiže sadbovacie tablety, ktoré celý proces klíčenia urýchlia. Aj napriek tomu môže klíčenie trvať dlhšie, ale keď budete trpezliví, dočkáte sa krásneho výsledku. Paulovnia kvitne v apríli máji, ešte predtým, než vypučia prvé listy. Semienka paulovnie môžeme vysievať po celý rok. Semienka sa vysievajú na povrch substrátu. Klíčenie trvá cca. 4 týždne. Ideálna teplota na klíčenie je okolo 20 stupňov.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu