Naše produkty

Albizia - Albizia lebbeck - semená albizie - semiačka - 4 ks

1001425

Nový produkt

Albizia - Albizia lebbeck - predaj semien

Ak hľadáme do svojej záhrady naozaj neobyčajne vyzerajúci ozdobný strom, potom nás určite na prvý pohľad ohromí Albizia. Albizia lebbek pravdepodobne pochádza z južnej Ázie, predovšetkým tropických oblastí Indie, Barmy, Malajzie, Filipín, ale vyskytuje sa aj v Južnej Amerike.

Viac detailov

1,17EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ide o pomerne rýchlo rastúci strom s krásnou dáždnikovou korunou, zaujímavo delenými bielymi štetičkovitými, nápadne voňajúcimi kvetmi. Vo svojej domovine môže dorastať do výšky 30 m, v našich podmienkach dorastá väčšinou do 5 m.

Používa sa na výrobu nábytku, podláh a dýh.

Ako pestovať rastlinu Albizia zo semien?

Rastlina má rada polotieň i slnečné miesto v záhrade. Zle znáša veterné miesta. Počas vegetačnej doby je dobré, aby korene boli neustále vlhké, ale nie príliš mokré. Hnojenie sa odporúča po 14 dňoch. V zime zalievame menej, ale dbáme na to, aby korene úplne nevyschli. Príliš výdatná zálievka môže totiž zapríčiniť pleseň koreňov a následný zánik rastliny. Naopak nedostatočná zálievka spôsobuje opadávanie listov. Albizia sa pomerne dobre rozmnožuje semenami i koreňovými odrezkami. Klíčivosť semien je v tomto prípade dosť vysoká. Pred samotným procesom klíčenia je však nutné narušiť tvrdú šupku semena, najlepšie teplou vodou. Do škrupiny semena urobíme malý otvor, ktorým sa dovnútra dostane voda. Semeno potom ponoríme do nádoby s vlažnou vodou (maximálne 50 - 60 °C). V žiadnom prípade to nesmie byť voda vriaca. V nasledujúcich dňoch vodu neustále obnovujeme. Po troch štyroch dňoch môže klíčenie pokračovať v substráte. Semená by sme mali na zeminu len položiť, prípadne jemne vtisnúť. Albizia vyžaduje dobre priepustnú piesočnatú ílovitú pôdu. Táto rastlina môže byť krásnou dominantou našej záhrady.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu