×

Kategórie

Kanuka - Kunzea ericoides - semená - 6 ks

×

Kanuka, známa aj pod názvom Biely čajovník je ker, ktorý má biele kvety a tmavo zelené listy.

Pôvodom je z oblasti Austrálie a Nového Zélandu. Listy počas roka neopadávajú. Výška rastliny je najčastejšie 2 – 5 m, ale sú známe i rastliny s výškou 30 m.

Z listov tejto rastliny sa vyrába olej, používa sa na úľavu pri bolestiach a zápaloch, posilňuje imunitný systém a má antibakteriálne a proti-plesňové účinky. Pridáva sa do kozmetiky pri liečbe akné.

Semená sú veľmi drobná.

Čítaj viacShow less
1,98 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1001636
Obľúbené
Popis

Semená kanuky sa pred výsevom stratifikujú počas 1 mesiaca v chladničke. Potom sa vysievajú do humóznej, priepustnej pôdy. Využiť môžete napr. substrát pre stredomorské rastliny, zmiešaný s perlitom. Rastlinu vysievame v jarných mesiacoch.

Kanuke vyhovuje slnečné stanovisko, preto sa odporúča ju ponechať aspoň hodinu denne na priamom slnečnom svite. Znesie aj polotieň.

Zálievku i hnojenie robte pravidelne. Medzi jednotlivými zálievkami nechajte substrát úplne preschnúť. Zalievame len mladé stromčeky, u dospelých rastlín postačí aj dažďová voda. Stromčeky hnojíme skoro na jar alebo na jeseň maštaľným hnojom alebo humusom.

Rastlina dobre znáša i silné mrazy, takže ju môžete pestovať celoročne vonku. Ak ju pestujeme na veternom mieste, je dobré mladé stromčeky dobre podoprieť, aby nedošlo k ich vykoreneniu.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001636

Parametre

Výška
viac ako 200 cm
Farba kvetu
Biela
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Máj
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
2,22 € (s DPH)
Gélové hnojivo pre bylinky je veľmi účinné minerálne hnojivo pre bylinky pestované na kulinárske i liečive účely. Bylinky majú po použití zdravý vzhľad a intenzívnu zelenú farbu. Vo vode rozpustná gélová konzistencia...
Nedávno prezerané
1,98 € (s DPH)
Kanuka, známa aj pod názvom Biely čajovník je ker, ktorý má biele kvety a tmavo zelené listy. Pôvodom je z oblasti Austrálie a Nového Zélandu. Listy počas roka neopadávajú. Výška rastliny je najčastejšie 2 – 5 m, ale...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa