Naše produkty

Tekvica Sunshine F1 Kabocha - Cucurbita maxima - dyňa - semená - 4 ks

1002107

Nový produkt

Tekvica Sunshine F1  je hybridná odroda typu Kabocha, ktorá je vo svete veľmi obľúbená. Je podobná tekvici typu Hokkaido, ale má plody viac guľaté. Plody vážia až 1,5 - 2 kg. Je to pomerne výnosná odroda.

Rastlina potrebuje dostatok priestoru, ideálne 1 m2 pre jednu rastlinu. Na jednej rastline môže vyrásť až 8 plodov. Plody sú svetlo oranžovej farby, sú veľmi chutné a vhodné do pokrmov teplej i studenej kuchyne. Dajú sa aj dobre skladovať. Na úrodu sa môžeme tešiť od augusta až do prvých mrazov. 

Balenie obsahuje 4 ks semien.

Viac detailov

1,83 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Jedná sa o pomerne odolné rastliny,  takže je možné buď semená predpestovať alebo ich vysadiť približne v polovici mája priamo na vonkajší záhon. 

predpestovaním semien môžete začať už v marci či apríliDoba klíčenia je 1 - 2 týždne. Rastliny presádzame na slnečné stanovisko až v druhej polovici mája, resp. v období, keď už nehrozia ranné mrazy, pretože tekvice zle znášajú mrazy. Rastliny sadíme do sponu 150 x 100 cm (alebo viac). 

Tekvice majú rady hlinitú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Je možné do pôdy už na jeseň zapraviť kompost alebo hnoj. Pre rast je zásadný dostatok svetla, tepla a vlahy. Stanovisko musí byť vždy slnečné a pôda vlhšia. Je potrebné rastliny dostatočne zalievať – menej a častejšie. Rastliny v priebehu rastu môžete prihnojovať hnojivami či kompostom.

Tekvice je možné skladovať na chladnom mieste pomerne dlhú dobu.

 
Dátový hárok
Farba ploduOranžová
OdrodaHybridná F1
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Marec, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu