Naše produkty

Tučnica - Pinguicula - Founcine-le-Bas - semená tučnice - semiačka - 15 ks

1001228

Nový produkt

Tučnica - Pinguicula vulgaris - predaj semien mäsožraviek - pestovanie mäsožravých rastlín

Pinguicula vulgarisje pekná mäsožravá rastlina chytajúca korisť na početné drobné žľaznaté trichomy (tzv. tentakule) na svojich listoch. Vyskytuje sa v miernom páse a je schopná vydržať naše mrazivé zimy vonku.

Viac detailov

1,73 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Zimu prečkáva v prezimovacom pupenci, tzv hibernaculu. Na jar vykvitá krásnymi fialovými kvetmi. Lokalizovaná forma z Francúzska.

Ako pestovať mäsožravé rastliny tučnice zo semien?

Pestovanie je jednoduché, ale treba myslieť na nutnosť chladného zimovania. Rastlina je vhodná na celoročné pestovanie vonku (nehodí sa do bytu). V lete stačí rastline zabezpečiť dostatok rozptýleného svetla a silnú zálievku (kvetináčik by mal stáť trvalo v podmiske s vodou). Substrát volíme chudobný, môže byť kyslý aj zásaditý (najlepšie čistú rašelinu, rašelinu s perlitom, vápenatý íl a pod.) V zime sa snažíme mierne znížiť zálievku, rastlinu ponechávame vonku.

Semienka vysievame na povrch rašeliny, nikdy ich nezasypáváme! Klíčia veľmi ochotne, väčšinou už tri týždne po výseve. Pre dosiahnutie lepších výsledkov môžeme výsevu zaistiť vyššiu vzdušnú vlhkosť. Je však nutné semená chladovo stratifikovať, tzn. nechať ich prejsť niekoľkomesačným chladným obdobím, ktoré ich nabudí ku klíčeniu. Najlepšie je využiť našu zimu a nechať výsev od januára vonku. Oteplením sa dajú očakávať prvé vyklíčené rastlinky. Možné je ale aj stratifikovať semená v chladničke. Počas jedného až dvoch rokov je tento druh schopný dospieť do kvetoschopnej veľkosti.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu