Naše produkty

Tučnica mexická - Pinguicula moctezumae - semená tučnice - semiačka - 13 ks

1000523

Nový produkt

Mexická tučnice Pinguicula moctezumae je zaujímavá nenáročná mäsožravá rastlina chytajúca korisť na početné drobné žľaznaté trichomy (tzv. tentakule) na svojich listoch. Patrí k najúspešnejším lovcom medzi mäsožravkami a možno ju použiť aj ako živú mucholapku.

Viac detailov

1,73 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Pestovanie tučnice mexickej zo semien

Tučnicu pestujeme v izbových či vonkajších letných teplotách. Substrát môže byť kyslý aj zásaditý. Najjednoduchšie je zmiešať piesok, rašelinu a trochu sadry (prípadne iné zásadité zložky). Zalievame tak, aby bol substrát stále mokrý, v zime radšej o niečo menej než v lete. Krátkodobé vyschnutie rastlina prežije. Pestujeme v polotieni alebo na dostatočnom rozptýlenom svetle.
Semienka vysievame na povrch rašeliny, nikdy ich nezasypáváme! Klíčia veľmi ochotne, väčšinou už dva týždne po výseve. Na dosiahnutie lepších výsledkov môžeme výsevu zaistiť vyššiu vzdušnú vlhkosť. Občas majú semenáčiky vyššiu úmrtnosť ako je u mäsožraviek bežné, ale s tým sa u tohto druhu musí počítať. Počas dvoch až troch rokov je druh schopný dospieť do kvetuschopnej veľkosti.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu