Naše produkty

Nové

Uhorka nakladačka Vorgebirgstrauben - Cucumis sativus - semená - 20 ks

1003212

Nový produkt

Uhorka Vorgebirgstrauben je uhorka nakladačka, ktorá vytvára mnoho malých, tmavozelených plodov predĺženého tvaru

Táto osvedčená odroda je dnes veľmi obľúbená u širokej verejnosti.

Dá sa konzumovať čerstvá v šalátoch alebo sa dá konzervovať.  

Viac detailov

0,99EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pestovanie uhoriek nie je zvlášť náročná disciplína. Existuje však niekoľko pravidiel, ktoré je potrebné počas pestovania dodržať. Všeobecne ide o teplomilnú rastlinu, ktorá sa hodí ako pre poľné pestovanie, tak aj pre pestovanie v skleníku či fóliovom kryte. 

S predpestovaním semien sa začína v mesiaci apríl. Je nutné zvoliť výživný substrát a miernu zálievku (premokrenie semenám škodí). Semienka sadíme do hĺbky 1 - 1,5 cm. Rastliny vyžadujú dostatok svetla, teplotu okolo 20 °C a v noci mierne zníženie teplôt (cca. o 3 °C). Doba klíčenia je 1 - 2 týždne.

Rastliny presádzame do záhonu v priebehu mája, keď už nehrozia ranné mráziky. Rastlinu je možné prekryť netkanou textíliou, čím predídete prípadnému prechladnutiu. Včasná výsadba je jednou z prevencií proti napadnutiu rastliny plesňou uhorkovou. Ďalšou prevenciou je tzv. vertiko systém, pričom sa uhorky nenechávajú rásť na zemi, ale sa vyviažu do sietí.

Miesto pre výsadbu uhoriek by malo byť slnenčné alebo polotienisté, s humóznou, ľahkou pôdou, ktorá má dostatok živín. Ideálny spon je 30 x 90 cm, u šalátových uhoriek 50 x 100 cm. V čase, keď začínajú uhorky kvitnúť a nasadzovať prvé plody, je možné ich prihnojiť liadkomhydinovým trusom alebo špeciálnymi postrekmi priamo na listy.

Nakladačky sa zberajú každý druhý deň. Nesmie sa nechať prerásť, lebo potom rastlina prestane nasadzovať ďalšie plody. Šalátové uhorky a uhorky hadovky sa zberajú raz až dvakrát týždenne a možno ich skladovať pri teplote 15 °C až 12 dní.

Uhorky nemožno opakovane pestovať v rovnakej pôde. Vhodnou predplodinou je repa, fazuľa, hrach alebo cibuľa. Naopak nevhodnými plodinami sú jahody alebo zemiaky.     

 
Dátový hárok
Farba ploduZelená
StanovištePolotienisté
Výsev/výsadbaApríl
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Menu