Naše produkty

Tekvica olejová štajerská Herakles - Cucurbita pepo - dyňa - semená - 5 ks

1001804Z

Nový produkt

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/511-tekvice

Tekvica olejová štajerská je neobvyklá odroda tekvice, pretože jej semienka nie sú umiestnené v šupke, ale len voľne v dužine. Dajú sa však pomerne ľahko vybrať zo stredu plodu. 

Plody tekvice majú žltozelené pruhy, semienka majú olivovo zelené sfarbenie. Plody dosahujú veľkosť 20 - 25 cm, hmotnosť 3 - 4 kg. Semienka sa používajú do šalátov alebo s chlebom. Semienka sú veľmi zdravé a chutia dobre.

Šupka je veľmi tenká a dobre priepustná, takže sa zo semienok extrahuje cenný tekvicový olej. Je považovaný za elixír zdravia, má antioxidačné účinky.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

1,53 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Jedná sa o pomerne odolné rastliny,  takže je možné buď semená predpestovať alebo ich vysadiť približne v polovici mája priamo na vonkajší záhon. 

predpestovaním semien môžete začať už v marci či apríliDoba klíčenia je 1 - 2 týždne. Rastliny presádzame na slnečné stanovisko až v druhej polovici mája, resp. v období, keď už nehrozia ranné mrazy, pretože tekvice zle znášajú mrazy. Rastliny sadíme do sponu 50 x 100 cm (alebo viac). 

Tekvice majú rady hlinitú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Je možné do pôdy už na jeseň zapraviť kompost alebo hnoj. Pre rast je zásadný dostatok svetla, tepla a vlahy. Stanovisko musí byť vždy slnečné a pôda vlhšia. Je potrebné rastliny dostatočne zalievať – menej a častejšie. Rastliny v priebehu rastu môžete prihnojovať hnojivami či kompostom.

Tekvice je možné skladovať na chladnom mieste pomerne dlhú dobu.

 
Dátový hárok
Farba ploduŽltá, Zelená
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu