×

Kategórie

Tekvica olejová štajerská Herakles - Cucurbita pepo - dyňa - semená - 5 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/511-tekvice

Tekvica olejová štajerská je neobvyklá odroda tekvice, pretože jej semienka nie sú umiestnené v šupke, ale len voľne v dužine. Dajú sa však pomerne ľahko vybrať zo stredu plodu. 

Plody tekvice majú žltozelené pruhy, semienka majú olivovo zelené sfarbenie. Plody dosahujú veľkosť 20 - 25 cm, hmotnosť 3 - 4 kg. Semienka sa používajú do šalátov alebo s chlebom. Semienka sú veľmi zdravé a chutia dobre.

Šupka je veľmi tenká a dobre priepustná, takže sa zo semienok extrahuje cenný tekvicový olej. Je považovaný za elixír zdravia, má antioxidačné účinky.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,60 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1001804Z
Obľúbené
Popis

Jedná sa o pomerne odolné rastliny,  takže je možné buď semená predpestovať alebo ich vysadiť približne v polovici mája priamo na vonkajší záhon. 

predpestovaním semien môžete začať už v marci či apríliDoba klíčenia je 1 - 2 týždne. Rastliny presádzame na slnečné stanovisko až v druhej polovici mája, resp. v období, keď už nehrozia ranné mrazy, pretože tekvice zle znášajú mrazy. Rastliny sadíme do sponu 50 x 100 cm (alebo viac). 

Tekvice majú rady hlinitú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Je možné do pôdy už na jeseň zapraviť kompost alebo hnoj. Pre rast je zásadný dostatok svetla, tepla a vlahy. Stanovisko musí byť vždy slnečné a pôda vlhšia. Je potrebné rastliny dostatočne zalievať – menej a častejšie. Rastliny v priebehu rastu môžete prihnojovať hnojivami či kompostom.

Tekvice je možné skladovať na chladnom mieste pomerne dlhú dobu.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001804Z

Parametre

Farba plodu
Zelená
Žltá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
2,95 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/575-lalie Jedná sa o hybridný druh ľalie, ktorá v dospelosti dorastá do výšky až 150 - 200 cm. Jej pýchou sú veľké kvety, ktoré silne voňajú....

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa