Naše produkty

Paprika koreninová Vulkán - Capsicum annuum - semená - 10 ks

1001035Z

Nový produkt

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/504-papriky

Paprika Vulkán koreninová svoj domov v Rakúsku, u nás je zatiaľ skoro neznáma. Plody papriky majú na konci svojej zrelosti červenú farbu a dosahujú dĺžku 6 - 10 cmRastlina rastie kompaktne, vytvára krík.

Papriky sú pomerne mäsité, vhodné do omáčok a na ďalšie tepelné úpravy. Jedná sa o mierne až stredne pálivú odrodu. SHU je 5 000 – 15 000 jednotiek.

Balenie obsahuje 10 ks semien.

Viac detailov

2,08 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Papriky sú teplomilné rastliny a v našich podmienkach sa im najviac darí vo vinárskych oblastiach. Na ostatných miestach je lepšie využiť pre pestovanie skleník či fóliovník.

S predpestovaním semien začíname už vo februári. Semienka sadíme do ľahkého substrátu, ktorý by mal byť vždy preparený. Hĺbka výsevu je približne 0,3 – 0,5 cm. Pokiaľ chceme klíčenie urýchliť, je možné nechať osivo 24 hodín pred výsevom namočené. Dôležité je dbať pri klíčení na dostatok svetla a tepla. Papriky potrebujú teplotu okolo 28 °C, pričom nesmie byť nižšia než 22 °C. Vhodným miestom na pestovanie však nie sú radiátory a okenné parapety. Najlepší výsledok dosiahnete v parenisku. Doba klíčenia je spravidla 1 – 2 týždne.

Rastliny presádzame na vonkajší záhon v dobe, keď už nehrozia ranné mrazy, t.j. približne v druhej polovici mája. Stanovisko musí byť chránené pred vetrom a slnečné. Papriky sú náročné na organickú hmotu a živiny, je preto vhodné do pripravenej zeminy primiešať hnoj, ideálne kravský. Rastlinám doprajte dostatočnú zálievku, ale nie prílišné premokrenie. V prípade potreby pôdu prihnojujte, napr. Kristalonom pre rajčiny a paprikyTyčinkovým hnojivom pre papriky alebo univerzálnym hnojivom.

Papriky je možné skladovať približne 2 týždne pri teplote 12 – 14 °C.

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená
OdrodaNehybridná
ŠtipľavosťMierne štipľavé, Stredne štipľavé
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Apríl, Máj
MrazuvzdornosťNie
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu