×

Kategórie

Kakaovník pravý - Theobroma cacao - semená Kakaovníka - semiačka - 5 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/49-exoticke-uzitkove

Rastlina Kakaovník je stálezelený strom, pochádzúci z tropických oblastí Ameriky. Je veľmi dobre známy predovšetkým vďaka svojim plodom - kakaovým bôbom, ktoré sú využívané predovšetkým na výrobu kakaového masla. To sa jednak používa na výrobu čokolády, ale jeho pozotivné účinky sú overené v kozmetických prípravkoch.

Čítaj viacShow less
2,73 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1000316Z
Obľúbené
Popis

Plody kakaovníkov sa najprv nadrtia na prášok a potom sa z toho urobí maslo. Z tejto rastliny je tiež možné pripraviť zaváraniny. Rastlina Kakaovník má polodlhé lesklé zelené listy, ktoré sú zo začiatku ľahko červené. Drevo tejto rastliny je žlté až červené a strom vo svojej domovine dorastá až do výšky okolo piatich metrov.

Ako pestovať kakaovník zo semiačok?

Semienka kakaovníka vysievame do pestovateľského substrátu alebo do tzv. sadbovacíh zakoreňovačov, ktoré tiež máme v ponuke. Kvetináč so semiačkami postavíme do izbového skleníčku alebo fóliovníka. Pokiaľ toto nemáme k dispozícii, môžeme kvetináč prikryť fóliou. Dôležité však je do fólie spraviť dierky na vetranie. Kakaovník potrebuje na svoj rast hlavne vlhkosť a teplo. Kvetinu môžeme postaviť na slnko, pozor len, aby sa jej nespálili listy.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000316Z
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
2,95 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/575-lalie Jedná sa o hybridný druh ľalie, ktorá v dospelosti dorastá do výšky až 150 - 200 cm. Jej pýchou sú veľké kvety, ktoré silne voňajú....
4,69 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/771-obaly Matný plastový kvatináč - hrantík v jemnej smotanovej farbe s okrajom v podobe krajky. Je vhodný do interiéru i vonkajších...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa