Naše produkty

Kakaovník pravý - Theobroma cacao - semená Kakaovníka - semiačka - 5 ks

1000316Z

Nový produkt

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/49-exoticke-uzitkove

Rastlina Kakaovník je stálezelený strom, pochádzúci z tropických oblastí Ameriky. Je veľmi dobre známy predovšetkým vďaka svojim plodom - kakaovým bôbom, ktoré sú využívané predovšetkým na výrobu kakaového masla. To sa jednak používa na výrobu čokolády, ale jeho pozotivné účinky sú overené v kozmetických prípravkoch.

Viac detailov

2,61 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Plody kakaovníkov sa najprv nadrtia na prášok a potom sa z toho urobí maslo. Z tejto rastliny je tiež možné pripraviť zaváraniny. Rastlina Kakaovník má polodlhé lesklé zelené listy, ktoré sú zo začiatku ľahko červené. Drevo tejto rastliny je žlté až červené a strom vo svojej domovine dorastá až do výšky okolo piatich metrov.

Ako pestovať kakaovník zo semiačok?

Semienka kakaovníka vysievame do pestovateľského substrátu alebo do tzv. sadbovacíh zakoreňovačov, ktoré tiež máme v ponuke. Kvetináč so semiačkami postavíme do izbového skleníčku alebo fóliovníka. Pokiaľ toto nemáme k dispozícii, môžeme kvetináč prikryť fóliou. Dôležité však je do fólie spraviť dierky na vetranie. Kakaovník potrebuje na svoj rast hlavne vlhkosť a teplo. Kvetinu môžeme postaviť na slnko, pozor len, aby sa jej nespálili listy.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu