Naše produkty

Melón cukrový Anasta F1 - Cucumis melo - dyňa - semená - 6 ks

1002750Z

Nový produkt

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/221-melon

Cukrový melón Anasta F1 je stredne skorou odrodou melóna, ktorá sa v našich podmienkach pestuje hlavne v skleníkoch či fóliových krytoch. Odroda je odolná voči ochoreniam. Rastlina vytvára 1,5 m dlhé plazivé výhonky.

Tento druh melóna sa vyznačuje guľatými plodmi, svetlým povrchom s tmavo zelenými pruhmi a sýto oranžovou dužinou. Plody dosahujú váhu najčastejšie 1 – 3 kg, môžu ale mať i viac ako 5 kg. Dôležité je melón nechať dostatočne dozrieť. U tohoto druhu sa zrelosť ťažko spozná, pretože to nie je na prvý pohľad zrejmé. Ľahko sa mení iba farba šupky, ale najdôležitejšia je intenzita vône, ktorá sa značne zvýši.

Melóny sa s obľubou pestujú pre ich výbornú chuť. Konzumujú sa v surovom stave a slúžia ako zdravá pochutina, pretože sú veľmi nízko kalorické a majú vysoký obsah vitamínov a vody.

Balenie obsahuje 6 ks semien. Semená sú morené.

Viac detailov

3,61 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Rastlina má vysoké nároky na teplotu a ďalšie klimatické podmienky.

pestovaním semien je možné začať už v januári. Sadíme do hĺbky 0,5 cm, ideálne do rašelinovej tabletky. Minimálna teplota na klíčenie je 18 °C (najlepšie cez 20 °C). Doba klíčenia je 10 – 20 dní. Ideálny spon je 1 x 1 m.

Rastlinku presádzame v apríli alebo máji, a to ideálne do skleníka, kde bude mať oveľa lepšie podmienky, pretože je veľmi náchylná na kolísanie teplôt, časté dažďové prehánky a poveternostné podmienky. K úspešnému rastu potrebuje dostatok tepla a svetla. Najviac jej bude vyhovovať ľahká, kyprá pôda, s dostatkom živín.

 
Dátový hárok
Farba ploduŽltá, Zelená
OdrodaHybridná F1
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaJanuár, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu