×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Lotos indický - Nelumbo nucifera - semená - 2 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/673-lotos

Lotos indický je pôvabná rastlina pochádzajúca z Orientu, kde slúžil viac ako 3000 rokov ako potrava alebo symbol tamojších rituálov. Hovorilo sa, že Buddha sa narodil na Lotosovom kvete.

Jedná sa o okrasnú rastlinu, prirodzene sa vyskytujúcu v pomaly tečúcich vodách. Táto trvalka kvitne bielymi kvetmi, ktoré majú až 20 cm v priemere.

Rastlina je skoro celá jedlá - dajú sa jesť jej odnože. V juhovýchodnej Ázii sa používajú na prípravu rôznych jedál. Lotos je v Indii považovaný za posvätnú rastlinu.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Read moreShow less
1,88 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Reference:
1000901Z
Obľúbené
Popis

Lotos sa podobá leknu. Na rozdiel od neho však je jeho pestovanie pomerne náročné, a to hlavne preto, že lotosy vyžadujú celoročne pomerne vysoké teploty. Ideálnym prostredím pre ne bude jazierko v zimnej záhrade. Vonku sa im bude dariť iba v najteplejších mesiacoch.

Pred výsevom obal semien narušte, namočte semienka na 1 deň do vlažnej vody. Pokiaľ semená napučia, potom môžete počítať s tým, že vám pomerne rýchlo vyklíčia. Pokiaľ sa tak nestane, celý proces spravte ešte raz. Napučané semená sa sadia do vlhkého substrátu.

Teplota vzduchu by mala byť aspoň 25 °C. V čase, keď sa objavujú prvé listy, presaďte rastliny do bahnitého substrátu alebo štrku a vložte do jazierka. Teplota vody nesmie klesnúť pod 20 °C.

Stanovisko by malo byť slnečné.

V zime sa lotusy pestujú pri teplote min. 10 °C.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000901Z

Parametre

Farba kvetu
Biela
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
3,77 € s DPH
Biologický prípravok zamedzujúci tvorbe nežiadúcich rias.  Prečisťuje vodu, účinne rozkladá nečistoty organického pôvodu, podporuje rast rýb. Taktiež zabraňuje tvorbe organických usadenín na dne jazierka, likviduje...
5,89 € s DPH
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...
Nedávno prezerané
1,88 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/673-lotos Lotos indický je pôvabná rastlina pochádzajúca z Orientu, kde slúžil viac ako 3000 rokov ako potrava alebo symbol tamojších...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa