Naše produkty

Ružicovka - Aeonium - semená ružicovky - semiačka - 5 ks

1000831Z

Nový produkt

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/48-exoticke-okrasne

Ružicovka - latinský názov: Aeonium arboreum Tento sukulent patrí do rodu Aeonium čelade tučnolistej (Crassulaceae). Pochádza z Kanárskych ostrovov a dorastá do výšky 90 cm. Rastlina vytvára zelené ružice listov, ktoré si svoju špecifickú farbu udržia po celý rok. Je vhodná na vytvorenie bonsaju.

Viac detailov

1,31 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Vytvorenie bonsaju nie je vôbec náročná záležitosť. Po zaschnutí najstarších listov sa v rozete vytvorí malý konárik, ktorý odrežete vo vzdialenosti približne 15 cm a vrch narežete do tvaru hviezdy do hĺbky 0,5 cm. Rez núti rastlinu vyháňať bočné výhonky. Po tom, ako výhonky vyrastú, pokračujeme rovnakým spôsobom.

Ako pestovať Aeonium arboreum zo semiačok?

Semená Aeonium vysievame do substrátu s pieskom. Zalievame klíčky raz týždenne, musíme si byť istí, že pôda je suchá pred ďalšou zálievkou. Rastlina potrebuje veľa svetla, klíčenie trvá dlhšie, za to výsledok Vas určite poteší. Pestovanie: Rastlina je vhodná pre začiatočníkov, pretože je nenáročná na pestovanie. Zeminu, zloženú z dvoch dielov záhradnej zeminy, jedného dielu rašelina a jedného dielu piesku, treba zaliať, až keď je úplne suchá. Vodu lejeme mimo listy. Rastlina pochádza zo Stredomoria, preto dobre znáša teplé a slnečné počasie. Obmedziť by ste mali len priame lúče slnka okolo obedňajšejj hodiny. Rastlina zimu neznáša príliš dobre, preto by nemala byť okolitá teplota cez zimné obdobie nižšia ako 15 °C.

Zaujímavosti o rastline Aeonium arboreum, alebo ružicovke Slovo Aeonium znamená v gréčtine večný. Aj preto je Ružicovka stále zelená rastlina. Aeonium pochádza z Kanárskych ostrovov a zo Severnej Afriky. Dorastá do výšky až jeden meter.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu