×

Kategórie

Ružicovka - Aeonium - semená ružicovky - semiačka - 5 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/48-exoticke-okrasne

Ružicovka - latinský názov: Aeonium arboreum Tento sukulent patrí do rodu Aeonium čelade tučnolistej (Crassulaceae). Pochádza z Kanárskych ostrovov a dorastá do výšky 90 cm. Rastlina vytvára zelené ružice listov, ktoré si svoju špecifickú farbu udržia po celý rok. Je vhodná na vytvorenie bonsaju.

Čítaj viacShow less
1,37 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1000831Z
Obľúbené
Popis

Vytvorenie bonsaju nie je vôbec náročná záležitosť. Po zaschnutí najstarších listov sa v rozete vytvorí malý konárik, ktorý odrežete vo vzdialenosti približne 15 cm a vrch narežete do tvaru hviezdy do hĺbky 0,5 cm. Rez núti rastlinu vyháňať bočné výhonky. Po tom, ako výhonky vyrastú, pokračujeme rovnakým spôsobom.

Ako pestovať Aeonium arboreum zo semiačok?

Semená Aeonium vysievame do substrátu s pieskom. Zalievame klíčky raz týždenne, musíme si byť istí, že pôda je suchá pred ďalšou zálievkou. Rastlina potrebuje veľa svetla, klíčenie trvá dlhšie, za to výsledok Vas určite poteší. Pestovanie: Rastlina je vhodná pre začiatočníkov, pretože je nenáročná na pestovanie. Zeminu, zloženú z dvoch dielov záhradnej zeminy, jedného dielu rašelina a jedného dielu piesku, treba zaliať, až keď je úplne suchá. Vodu lejeme mimo listy. Rastlina pochádza zo Stredomoria, preto dobre znáša teplé a slnečné počasie. Obmedziť by ste mali len priame lúče slnka okolo obedňajšejj hodiny. Rastlina zimu neznáša príliš dobre, preto by nemala byť okolitá teplota cez zimné obdobie nižšia ako 15 °C.

Zaujímavosti o rastline Aeonium arboreum, alebo ružicovke Slovo Aeonium znamená v gréčtine večný. Aj preto je Ružicovka stále zelená rastlina. Aeonium pochádza z Kanárskych ostrovov a zo Severnej Afriky. Dorastá do výšky až jeden meter.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000831Z
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Súvisiace produkty

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa