Naše produkty

Vavrín vznešený - Bobkový list - Laurus nobilis - semená vavrínu - semiačka - 5 ks

1001234

Nový produkt

Vavrín - čiže bobkový list, je rastlina známa už z dávnej antiky, kde ho starí Gréci považovali za symbol slávy či vznešenosti! Od jari do leta je rastlina obsypaná malými kvietkami, ktoré nádherne voňajú a neskôr sa z týchto kvietkov vyvinú plody. Plody sú tmavofialovo-čierne.

Viac detailov

1,73 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Listy sú práve to, čo obsahuje aromatické zlúčeniny, ktoré sa sušia a využívajú ako korenie. Okrem iného je rastlina vavrín mimoriadne dekoratívna a hodí sa ako izbová rastlina pokojne aj do obývačky.

Návod na pestovanie: 

Pestovať vavrín zo semien je možné počas celého roka. Odporúčame semienka čo najskôr po obdržaní zasadiť. Najskôr je potrebné semená namočiť do teplej vody na 48 hodín. Potom sú semienka pripravené na vysievanie. Substrát môžeme použiť buď tzv. sadbovacie tablety - Jiffy alebo substrát pre izbové rastliny. Nezabúdame na dobrú drenáž, môžeme použiť perlit. Je to dôležité preto, aby semená nesplesniveli. Substrát sa semenami udržujeme neustále vlhký, ale nie, aby semená plávali vo vode. Semená sa sadia 2 až 3 cm hlboko do zeminy. Rastline vyhovuje slnečné miesto, s teplotou medzi 22 a 28 °C. Klíčenie semien trvá obvykle 6 týždňov.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu