Naše produkty

Chilli 7 Pot Douglah Red - Capsicum Chinense - semená - 7 ks

1002311

Nový produkt

Táto červená odroda zo skupiny 7 Pod sa zaraďuje k tým pálivejším druhom. Pochádza z Trinidadu. Názov dostala vďaka svojej extrémnej pálivosti, lebo sa uvádza, že jedna paprička stačí na okorenenie 7 hrncov omáčky. Rastlina je nenáročná a spoľahlivá, veľmi výnosná.

Rastliny sú vhodné pre pestovanie vonku alebo v skleníku. Dosahujú výšku nad 1 m a je dobré im zabezpečiť dostatočnú oporu.

Plody sú podlhovasté, nepravidelného tvaru a dozrievajú do sýto červenej farby. Ich veľkosť je 4 - 8 cm.

SHU je 750 000 - 1 590 000 jednotiek, takže sa radí k veľmi štipľavým odrodám. Papričky sú vhodné na sušenie či na dochucovanie pokrmov.

Doba zrenia je 100 - 120 dní.  

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

2,62 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

S predpestovaním semien je vhodné začať už vo februári či v marci. Aby rastlina vyrástla a začala tvoriť plody, potrebuje 6 - 9 mesiacov, je preto nutné začať s pestovaním semien včas. Klíčenie trvá približne 2 - 3 týždne, ale u niektorých vyšľachtených odrôd aj 6 týždňov. Je dôležité byť trpezlivý. Teplota pre klíčenie je u tropických odrôd rodu chinense 24 - 32 °C, odrodám rodu annuum stačí teplota do 24 °C. Teplotu treba udržiavať konštantnú, preto nie je vhodné umiestňovať rastliny na okennom parapete. Papriky aj čili papričky sú svetlomilné rastliny, preto doprajte rastlinkám počas klíčenia dostatok svetla. Svetlo udržiava rastlinu vitálnu a zvyšuje odolnosť voči chorobám.

Najvhodnejšie je sadiť semená do špeciálneho substrátu pre chilli papričky, do hĺbky maximálne 0,3 cm. Substrát používame vždy sparený. Pôdu je nutné udržiavať dostatočne vlhkú, ale zároveň nie premokrenú. V tej sa rastlinám nedarí. V období dozrievania papričiek je vhodné zálievku obmedziť, aby sa zvýšila pálivosť plodov a zamedzilo sa ich popraskaniu.

S výsevom rastliny do vonkajšieho prostredia počkajte, keď skončia ranné mráziky. Odporúča sa približne druhá polovica mája. Nízke teploty rastlinu vyčerpávajú a spomaľujú jej rast. Ideálna teplota pre rast je približne 25 °C. Vysádzame na dostatočne slnečné miesto, prípadne do skleníka. Sú to rastliny, ktoré možno bez problémov vypestovať aj vo veľkom kvetináči na balkóne.

Vhodná je pre pestovanie hlinitopiesočnatá, humózna a prevzdušnená pôda, vždy ju odporúčame použiť sparenú. Nie je nutné prehnojenie pôdy, pre výživu rastliny je skôr dôležité, aby bol dostatočne rozvinutý jej koreňový systém. Tento problém môžete vyriešiť pomocou mykorhizy, čo je technika pestovania, ktorá využíva symbiotický ťah medzi rastlinou a hubami, ktoré zvyšujú priepustnosť výživných látok smerom k rastline. Ak plánujete pestovať rastliny v skleníku, je dobré prekypriť pôdu perlitom a na jeseň vyhnojiť. Na to sa najlepšie hodí vermikompost (trus dážďoviek), prípadne môžete použiť slepičince, kravský či konský hnoj.   

 
Dátový hárok
Výška100 - 150 cm
Farba ploduČervená
OdrodaNehybridná
ŠtipľavosťExtrémne štipľavé
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Február, Máj
MrazuvzdornosťNie
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

28 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu