×

Kategórie

Ženšen kórejský - Portulaka metlinatá - Talinum paniculatum - semená - 15 ks

×

Portulaka metlinatá alebo kórejský ženšen je trváca rastlina, ktorá ma rada teplo, teda slnečné stanovisko. Dorastá do výšky len niekoľkých centimetrov.

Využíva sa jej koreň i nadzemná časť (listy a plody), podobne ako pri šaláte či špenáte.

V juhovýchodnej Ázii sa portulaka metlinatá používa ako náhrada za ženšen - Panax ginseng (s touto rastlinou však nemá botanicky nič spoločné). Kórejský ženšen je považovaný za najúčinnejší adaptogén a jeho množstvo pozitívnych účinkov je takmer neprekonateľné. 

Balenie obsahuje 15 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,79 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1002450
Obľúbené
Popis

Pred samotným výsevom odporúčame semená namočiť na 24 hodín do vlažnej vody. Semená sa vysievajú v interiéri celoročne na povrch substrátu. Nádobu s výsevom umiestnite pod sklenený poklop alebo ju zakryte igelitovým vreckom, aby ste zaistili semenám potrebnú vlhkosť. Ideálna teplota na klíčenie je 20 °C. Klíčenie trvá 4 - 6 týždňov.

Pestovanie pravého ženšenu je v našich podmienkach veľmi obtiažne, lebo sa jedná o rastlinu, ktorá potrebuje špecifické pestovateľské podmienky. V prípade nepriaznivých podmienok upadá do vegetačného odpočinku alebo uhynie. Vyžaduje pravidelné striedanie ročných období, dostatok zrážok a úrodnú pôdu.

Stanovisko pre rastlinku vyberte slnečné alebo polotieň, chránené pred priamym slnkom.

Pôda by mala byť humózna, dostatočne priepustná, s dostatkom živín. Kvalita pôdy je veľmi dôležitá a tejto rastlinke nevyhovujú žiadne chemické prostriedky. Má rada úrodnú pôdu, obohatenú o prirodzené živiny. V Ázii sa tradícia pestovania ženšenu predáva z generácie na generáciu.

Liečivý koreň rastliny sa zberá približne po 5 – 7 rokoch, kedy obsahuje veľké množstvo prospešných látok. Po zbere možno pestovať ženšen na tom istom mieste až približne po 15 rokoch.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002450

Parametre

Výška
20 - 40 cm
Farba kvetu
Fialová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
5,30 € (s DPH)
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa