Naše produkty

Ženšen kórejský - Portulaka metlinatá - Talinum paniculatum - semená - 15 ks

1002450

Nový produkt

Portulaka metlinatá alebo kórejský ženšen je trváca rastlina, ktorá ma rada teplo, teda slnečné stanovisko. Dorastá do výšky len niekoľkých centimetrov.

Využíva sa jej koreň i nadzemná časť (listy a plody), podobne ako pri šaláte či špenáte.

V juhovýchodnej Ázii sa portulaka metlinatá používa ako náhrada za ženšen - Panax ginseng (s touto rastlinou však nemá botanicky nič spoločné). Kórejský ženšen je považovaný za najúčinnejší adaptogén a jeho množstvo pozitívnych účinkov je takmer neprekonateľné. 

Balenie obsahuje 15 ks semien.

Viac detailov

1,68 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pred samotným výsevom odporúčame semená namočiť na 24 hodín do vlažnej vody. Semená sa vysievajú v interiéri celoročne na povrch substrátu. Nádobu s výsevom umiestnite pod sklenený poklop alebo ju zakryte igelitovým vreckom, aby ste zaistili semenám potrebnú vlhkosť. Ideálna teplota na klíčenie je 20 °C. Klíčenie trvá 4 - 6 týždňov.

Pestovanie pravého ženšenu je v našich podmienkach veľmi obtiažne, lebo sa jedná o rastlinu, ktorá potrebuje špecifické pestovateľské podmienky. V prípade nepriaznivých podmienok upadá do vegetačného odpočinku alebo uhynie. Vyžaduje pravidelné striedanie ročných období, dostatok zrážok a úrodnú pôdu.

Stanovisko pre rastlinku vyberte slnečné alebo polotieň, chránené pred priamym slnkom.

Pôda by mala byť humózna, dostatočne priepustná, s dostatkom živín. Kvalita pôdy je veľmi dôležitá a tejto rastlinke nevyhovujú žiadne chemické prostriedky. Má rada úrodnú pôdu, obohatenú o prirodzené živiny. V Ázii sa tradícia pestovania ženšenu predáva z generácie na generáciu.

Liečivý koreň rastliny sa zberá približne po 5 – 7 rokoch, kedy obsahuje veľké množstvo prospešných látok. Po zbere možno pestovať ženšen na tom istom mieste až približne po 15 rokoch.

 
Dátový hárok
Výška20 - 40 cm
Farba kvetuFialová
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaCeloročne
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

4 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu