×

Kategórie

Kostihoj lekársky - Symphytum officinale - semená - 5 ks

×

Kostihoj lekársky je liečivá rastlina, dosahujúca výšku 30 cm až 1 m. Kostihoj pochádza pôvodne z Európy a Ázie. Jedná sa o statnú trvalku, ktorá má mohutný koreň, niekedy až 30 cm dlhý. Kvitne od mája do augusta fialovými kvetmi.

Najčastejšie sa táto rastlina vyskytuje na zamokrených pôdach, brehoch vodných tokov, vlhkých lúkach a pod.

Kostihoj má protizápalové účinky a podporuje rýchlu obnovu tkaniva. Využíva sa pri pomliaždeninách, kŕčových žilách, svalových bolestiach atď.

Tinktúra z kostihoja nám poskytuje obdivuhodnú pomoc. V ľudovom liečiteľstve sa používa na opuchy kĺbov. Listy rastliny sa používajú ako obklady na bolesti pochádzajúce z pretiahnutia, či vykĺbenia. Pri žalúdočných vredoch sa používa čaj z listov a koreňa.

Čítaj viacShow less
1,81 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001743
Obľúbené
Popis

Semená kostihoja sa vysievajú skoro na jar, približne od marca. Hĺbka výsevu je 6 mm, doba klíčenia 1 – 2 mesiace.

Pri presádzaní na vonkajšie stanovisko vytvorte rozostup medzi rastlinami cca 50 cm. Kostihoj sa veľmi rýchlo rozrastá a potrebuje pomerne veľa miesta. Vhodné je pestovať ho v nádobe, zapustenej do zeme.

Stanovisko by malo byť slnečné či polotieň, s humóznou, priepustnou a neutrálnou až mierne kyslou pôdou. Vhodné sú hlinité či ílovité pôdy, ktoré zadržujú vodu. Dostatok vlahy je základnou podmienkou pre úspešné pestovanie kostihoja. Inak nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001743

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Fialová
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Máj
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
5,10 € (s DPH)
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
5,63 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/376-hnojiva-na-bylinky Prírodný prípravok na bylinky - 500 ml Prírodný prípravok na bylinky obsahuje koncentrovaný výťažok zo zmesi bylín....
3,05 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/hnojiva-na-bylinky/2925-hnojivo-pre-bylinky-herb-focus-300-ml.html?search_query=herb+focus&results=29 Špeciálne hnojivo pre bylinky a...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa