Naše produkty

Paradajka ríbezľová divoká Sweet Pea - červená - Solanum pimpinellifolium - rajčiak - semená - 6 ks

1001424

Nový produkt

Ríbezľový rajčiak odrody Sweet Pea, niekedy nazývaný aj divoký či hráškový, je veľmi sladká odroda divých paradajok s miniatúrnymi červenými plodmi o veľkosti 0,5 - 0,7 cm. Vážia približne okolo 5 g. Plody rastú v trsoch po 10 - 12 kusoch.

Odroda bola vypestovaná za účelom vytvorenia rastliny, v ktorej sa bude snúbiť malá veľkosť plodov s bohatou sladkou chuťou. Vzhľadom k tejto skutočnosti je táto odroda veľmi obľúbená.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Viac detailov

1,63 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 65 dní.

 
Dátový hárok
Výška50 - 100 cm
Farba ploduČervená
Odrodadivá
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu