Naše produkty

Guave - Psídium guajava - Guajava jablková - semená Guave - 4 ks

1002045

Nový produkt

Rastlina pôvodom zo Strednej Ameriky sa dnes pestuje kvôli veľmi chutným plodom v trópoch a subtrópoch celého sveta do nadmorskej výšky 1500 m. Guajava rastie ako ker alebo strom do výšky 3,5 - 10 m.

Viac detailov

1,62EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Zaujímavosťou sú štvorhranné mladé výhonky a odlupujúca sa borka starších vetiev, ktorá je červenohnedej farby. Listy vyrastajúce oproti sebe sú celistvookrajové, oválne, s výraznými žilkami a majú tmavozelenú farbu. Biele kvety vyrastajú jednotlivo alebo po 2 - 3 v pazuchách listov. Plodom je bobuľa zelenej až žltozelenej farby s hmotnosťou do 200g so zachovaným kvetným kalichom na vrchole. Plod tvarom pripomína jablko alebo hrušku a skrýva lahodnú, sladkokyslú, aromatickú, najčastejšie ružovo sfarbenú dužinu obsahujúcu semená. Dužina je bohatá na vitamín C a pektín. Po dozretí sa plody môžu skladovať iba pár dní, v chlade max. 3 týždne. Plody sa konzumujú surové alebo varené ako dezerty a môžu sa aj zavárať. Chuť zrelých plodov je niečo medzi jablkom a hruškou, nezrelé plody sú kyslé, ale posypané škoricou a cukrom sú výborné.

Návod na pestovanie:

Guajave vyhovuje teplo a svetlo s obdobím sucha počas vývinu plodov. Neznáša teploty pod bodom mrazu a preto ju u nás pestujeme v interiéri s možnosťou vynesenia v letných mesiacoch na balkón alebo do záhrady. Substrát na pestovanie by mal byť piesčitý s obsahom rašeliny. Vo vhodných podmienkach rastlina plodí takmer celoročne, pričom plody dozrievajú 3 - 4 mesiace po odkvete. Semená pred výsevom máčame aspoň 24 hod. v teplej vode, aby sme urýchlili klíčenie, ktoré môže trvať až 6 týždňov. Hĺbka výsevu okolo 1 cm, povrch substrátu udržiavať vlhký a umiestniť na teplom a svetlom mieste - nie na priamom slnku.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu