Naše produkty

Related articles

Georgína Fire and Ice - Dahlia Hybrida - cibule georgíny - 1 ks

2000541

Nový produkt

Georgína Fire and Ice - Dahlia hybrida - predaj jarných cibuľovín

Georgína Fire and Ice je krásna dvojfarebná odroda georgín červenobielej farby. Georgína je dekoračná vysoká rastlina, pôvodom z Mexika a je vhodná predovšetkým na rez kvetov či ako solitér.

Jedná sa o plnokvetú trvalku asi 60 cm vysokú so širokými, jazykovitými okvetnými lístkami. Aj keď má táto kvetina kratšie stonky, môžeme si ju dať do vázy a tešiť sa z krásnej letnej kytice, ktorá navyše aj dlho vydrží. Kvety kvitnú od júna do októbra, a aby nám krásne pokvitli volíme slnečné stanovište, chránené pred vetrom. 

Viac detailov

2,58EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Návod ako pestovať georgíny:

Cibuľky sadíme do zeme na jar, ideálne od apríla do mája, keď sa už nevyskytujú prízemné mrazy. Substrát najskôr dobre skypríme, mal by byť výživný. Najlepšie 30 cm od seba a 5 - 7 cm hlboko. Rastlinku je možné si predpestovať aj doma a tak si predĺžiť dobu kvitnutia. Georgína krásne kvitne od júna až do septembra.

Výhonky včas zaštipujeme, čím docielime statný, krovinatý, bohato vetvený tvar. Zvlášť veľké kvety získame vyštipováním postranných pukov. Sústavné kvitnutie zabezpečíme odstraňovaním odkvitnutých kvetných úborov. Počas vegetácie je rastliny dobré prihnojovať, najneskôr však do konca júla.

Na jeseň pri prvých mrazoch odrežeme stonky cca 10 cm nad koreňovým krčkom, hľuzy opatrne vyberieme z pôdy, očistíme, osušíme a skladujeme pri teplote 4-6°C v piesku alebo rašeline.

 

 
Dátový hárok
Výška45 - 65 cm
Farba kvetuZmes farieb, Biela, Červená
Doba kvitnutiaJúl, August, Október, Jún, September
StanovišteSlnečné
Výsev/výsadbaMáj, Apríl
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

3 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu