Naše produkty

Guave - Psídium guajava - Guajava jablková - semená Guave - 4 ks

1002045

Nový produkt

Rastlina pôvodom zo Strednej Ameriky sa dnes pestuje kvôli veľmi chutným plodom v trópoch a subtrópoch celého sveta do nadmorskej výšky 1500 m. Guajava rastie ako ker alebo strom do výšky 3,5 - 10 m.

Viac detailov

1,93 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Zaujímavosťou sú štvorhranné mladé výhonky a odlupujúca sa borka starších vetiev, ktorá je červenohnedej farby. Listy vyrastajúce oproti sebe sú celistvookrajové, oválne, s výraznými žilkami a majú tmavozelenú farbu. Biele kvety vyrastajú jednotlivo alebo po 2 - 3 v pazuchách listov. Plodom je bobuľa zelenej až žltozelenej farby s hmotnosťou do 200g so zachovaným kvetným kalichom na vrchole. Plod tvarom pripomína jablko alebo hrušku a skrýva lahodnú, sladkokyslú, aromatickú, najčastejšie ružovo sfarbenú dužinu obsahujúcu semená. Dužina je bohatá na vitamín C a pektín. Po dozretí sa plody môžu skladovať iba pár dní, v chlade max. 3 týždne. Plody sa konzumujú surové alebo varené ako dezerty a môžu sa aj zavárať. Chuť zrelých plodov je niečo medzi jablkom a hruškou, nezrelé plody sú kyslé, ale posypané škoricou a cukrom sú výborné.

Návod na pestovanie:

Guajave vyhovuje teplo a svetlo s obdobím sucha počas vývinu plodov. Neznáša teploty pod bodom mrazu a preto ju u nás pestujeme v interiéri s možnosťou vynesenia v letných mesiacoch na balkón alebo do záhrady. Substrát na pestovanie by mal byť piesčitý s obsahom rašeliny. Vo vhodných podmienkach rastlina plodí takmer celoročne, pričom plody dozrievajú 3 - 4 mesiace po odkvete. Semená pred výsevom máčame aspoň 24 hod. v teplej vode, aby sme urýchlili klíčenie, ktoré môže trvať až 6 týždňov. Hĺbka výsevu okolo 1 cm, povrch substrátu udržiavať vlhký a umiestniť na teplom a svetlom mieste - nie na priamom slnku.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu