Naše produkty

Kakaovník pravý žltý - Theobroma cacao - semená kakaovníka - semiačka - 5 ks

1000707

Nový produkt

Kakaovník pravý žltý je vždyzelený strom, pochádzajúci z tropických oblastí Ameriky. Je veľmi dobre známy predovšetkým vďaka svojim plodom - kakaovým bôbom, ktoré sú využívané predovšetkým na výrobu kakaového masla. To sa využíva na výrobu čokolády, ale sú overené aj jeho pozitívne účinky v kozmetických prípravkoch.

Viac detailov

2,82 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Plody kakaovníka sa najprv nadrvia na prášok a potom na maslo. Je možné z nich však pripraviť aj zaváraniny. Kakaovník má podlhovasté lesklé zelené listy, ktoré sú červené, keď vyrastajú. Drevo kakaovníka je žlté až červené, strom dorastá 4 až 8 metrov.

Ako pestovať kakaovník

Kakaovník vysievame do výživného pestovateľského substrátu alebo do sadbovacích tabliet - Jiffy. Nádobku so semienkami umiestnime do izbového skleníka čí fóliovníka, alebo aspoň zakryjeme igelitovým vreckom, aby sme udržali vysokú vzdušnú vlhkosť. Nezabúdame však zaistiť občasné vetranie, aby sa k semienku dostal kyslík a čerstvý vzduch. Kakaovník vyžaduje na vyklíčenie vlhkosť a teplo. Rastlina je však na príliv priameho slnka citlivá a slnko jej môže spáliť listy, preto ju umiestňujeme na svetlo, nie však na priame slnko.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu