Naše produkty

Súvisijace články

Echinokaktus Grusonov - Zlatá guľa - Echinocactus grusonii - semená - 8 ks

1000729

Nový produkt

Echinocactus grusonov je často prezývaný Zlatá guľa, pretože svojím tvarom ju vskutku pripomína. Echinokaktus pochádza zo strmých vulkanických svahov stredného Mexika. Momentálne sa v Mexiku nachádza len okolo 250 rastlín, ktoré sú vo vážnom ohrození. Ohrozenie Echinokaktusov je spôsobené početnými záplavami, ale aj nelegálnym zberom týchto ohrozených rastlín.

Echinokaktus je guľovitá rastlina, ktorá môže dorastať do výšky až 2 m. Na prvý pohľad očarí svojim výrazným zlatým pruhovaním. 

Balenie obsahuje 8 ks semien.

Viac detailov

2,32 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Výsev semien kaktusov sa robí od marca do apríla. Najvhodnejšie je využiť špeciálny substrát alebo zmiešať piesok so zeminou v pomere 2:1. Semená vysievajte na povrch substrátu. Výsev dajte na svetlé miesto bez priameho slnečného svitu a zaistite semienkam teplotu min. 25 °C. Ideálne je predpestovanie v miniskleníku.

Kaktusy k úspešnému rastu potrebujú teplo a svetlo, pravidelnú zálievku a čerstvý vzduch. Vyrastené rastliny môžete letniť vonku a na zimu ich premiestniť do chladnej miestnosti. Cez zimu môžu mať svetlo, ale aj tmu. Dôležitá je teplota v rozmedzí 5 – 12 °C.

Vo vegetačnom období kaktusy pravidelne polievajte, postačí 1 x za týždeň. Vodu nechajte vsiaknuť do substrátu a prebytočnú vodu zlejte. Týmto rastlinám nevyhovuje pravidelná mierna zálievka (radšej 1 x týždenne väčšie množstvo vody) a ani dlhodobé sucho. Problémom pri pestovaní kaktusov je skutočnosť, že zlé podmienky nebývajú na rastline dlho vidieť, a pokiaľ sa sucho či iné nevhodné pestovateľské podmienky prejavia, je zvyčajne už neskoro.

Kaktusy môžete občas aj prihnojovať. Pokiaľ ich ale pravidelne presádzate, tak si dostatok živín vezmú z čerstvého substrátu. V opačnom prípade im postačí hnojenie 3 x v priebehu vegetácie.

 
Dátový hárok
PestovanieV interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaMarec, Apríl
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

5 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Súvisijace články

Pestovanie kaktusov nie je náročné,...

Kaktusy sú nenáročné a veľmi vďačné rastliny

Ostnatý obrí krásavec - Echinokaktus

Vzdialene môže pripomínať ježka.

Menu