×

Kategórie

Katalpa Fargesova - Catalpa fargesii - semená katalpy - 8 ks

×

Katalpy sú nádherné opadavé listnaté stromy či kríky, ktoré môžete vidieť v mestských parkoch či v mestách pozdĺž ciest. Sú však populárnymi aj v záhradách, ideálne ako solitéry do menších záhrad, keďže nedorastajú do veľkých výšok

Odroda Katalpa Fargesova pochádza z Číny, kde bola objavená pomerne nedávno. Dorastá do výšky približne 8 m a koruna môže dosahovať šírky až 6 m

Katalpy majú veľké srdcovité listy, biele či ružové kvetenstvo a dlhé úzke plody - kapsuly. Kvitnú od júna do júla a znášajú dobre aj neskorý strih. Stromy sú nenáročné na pestovanie, keďže znesú skoro akékoľvek podmienky vrátane znečisteného ovzdušia. Potrebujú len nevysychajúcu a vlhkú pôdu. Sú mrazuvzdorné a vydržia mrazy až do -26 °C. 

Čítaj viacShow less
1,67 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000541
Obľúbené
Popis

Pred samotným výsevom je potreba semená namočiť do teplej vody na 12–24 hodín. Semená potom vložte do vrecúška s vlhkým pieskom a uložte ich do chladničky na 3–4 týždne, urobíte tým tzv. studenú stratifikáciu. Semená neskôr vysejte do výsevného substrátu do maximálnej hĺbky 1–2 mm. Substrát udržujte stále vlhký. 

Stanovište volíme svetlé a teplé, ale nie na priamom slnku. Semená začnú klíčiť približne za 1–2 týždne v závislosti na pestovateľských podmienkach. 

Mladé rastliny sú náchylné na chlad, preto odporúčame na zimu rastliny zakryť, prípadne ich vysadiť na konečné stanovisko až po posledných mrazoch. Katalpy sú nenáročné na pestovanie. Vyhovuje im slnečné, polotienisté aj tienisté stanovisko, avšak na slnečnom stanovisku viac a rýchlo kvitnú. Pôda môže byť kyslá, neutrálny a zásaditá, jednoducho akákoľvek, ktorá bude udržovať vlhkosť a nebude vysychať. 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000541

Dátový hárok

Výška
120 a viac
Farba kvetu
Biela
Ružová
Doba kvitnutia
Júl
Jún
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Súvisiace produkty

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa