Naše produkty

Paradajka Soldaki - Lycopersicon esculentum - rajčiak - semená - 7 ks

1000321

Nový produkt

Paradajka Soldaki je kolíková odroda paradajok steakového typu. Soldaki má svoj pôvod v Poľsku. Keďže ide o kolíkovú odrodu, vyžaduje si oporu počas pestovania. Je ideálna na pestovanie v záhrade alebo v skleníku.

Plody sú veľké mäsité s hmotnosťou až 300 - 600 gramov a dozrievajú do sýto ružovej farby. Táto odroda je veľmi úrodná, má vysokú výnosnosť. Chuť je aromatická, s ľahkým nádychom ovocia.

Vďaka veľkému množstvu prepážok sa rajčiny dobre krájajú na plátky a sú vhodné na bežné spracovanie - do sendvičov, šalátov, omáčok či na grilovanie a pod.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

1,44 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 90 - 105 dní.

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Marec, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu