Naše produkty

Paradajka kolíková Curranto F1 - Solanum lycopersicum - rajčiak - semená - 10 ks

1002704

Nový produkt

Paradajka Curranto patrí do hybridnej skorej odrody kolíkových ríbezľových paradajok. Dá sa dobre pestovať v skleníku, fóliovníku, ale aj priamo na záhone. Taktiež je možné ju vypestovať i vo väčšej nádobe.

Táto odroda vytvára veľmi aromatické maličké ríbezľové plody s hmotnosťou okolo 13 g. Plody sú guľaté, v dobe zrelosti červené a veľmi odolné voči praskaniu a opadávaniu, takže sa zberajú celé strapce. Na každom z nich vyrastie približne 20 – 30 ks týchto plodov.

Odroda je naviac odolná voči fusáriovému vädnutiu.

Vďaka výbornej sladkej a aromatickej chuti sú rajčinky vhodné hlavne na priamu konzumáciu. Využiť sa dajú aj na sušenie.

Balenie obsahuje 10 ks semien.

Viac detailov

1,68 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. 

 

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Marec, Apríl, Máj
OdrodaF1 Hybridná
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu