Naše produkty

Paradajka Indigo Apple - Lycopersicon Lycopersicum - rajčiak - semená - 7 ks

1002610

Nový produkt

Odroda Indigo Apple je netradičná skorá kolíková odroda paradajky s plodmi tmavočervenej až čiernej či fialovej farby, so sladkou chuťou guľatým tvarom. Je vhodná na pestovanie na vonkajších záhonoch a v skleníkoch.

Ide o rastlinu s výškou okolo 2 m a plodmi s hmotnosťou až 100 g.

Odroda má vysoký obsah prírodného antioxidantu anthokyanínu, ktorý môžeme nájsť napríklad v čučoriedkach. Tento má priaznivý vplyv na ľudské zdravie i na zdravie rastliny a spôsobuje zafarbenie paradajok do tmavej farby.

Plody sú odolné voči praskaniu, pliesňam a dajú sa dobre skladovať. Sú vhodné na priamu konzumáciu, do šalátov, ako ozdoba jedál.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

1,87 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 75 dní.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
Farba ploduČierna, Červená, Fialová
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Marec, Február, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu