Naše produkty

Paradajka Liči - Baklažán hulevníkolistý - Solanum sisymbriifolium - rajčiak - semená - 10 ks

1000240

Nový produkt

Paradajka Liči - (Litchi) - Baklažán hulevníkolistý je veľmi nezvyčajná odroda pochádzajúca pôvodne zo Strednej Ameriky.

Jedná sa o rastlinu botanicky príbuznú s rajčinami, ale v mnohom veľmi odlišnú. Veľkou výhodou je jej odolnosť voči chorobám a mierna mrazuvzdornosť, ale klíčenie semien trvá oveľa dlhšie a chuť plodu pripomína skôr chuť ovocia (čerešní).

Vytvára plody podobné drobným čerešničkám, červenej farby, o veľkosti cca 5 cm. Chuť je veľmi aromatická a sladká. Celá stonka rastliny je pichľavá, preto sa niekedy táto rastlina prezýva i Pichľavá paradajka. Pri zbere odporúčame používať rukavice.

Táto odroda okrem chutných plodov má aj krásne biele kvety. Pestuje sa podobne ako bežné odrody kolíkových rajčín, ale klíčenie je časovo náročnejšie, preto je dôležité byť trpezlivý. 

Balenie obsahuje 10 ks semien.

Viac detailov

1,78 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pozor - vzhľadom k tomu, že sa nejedná o bežnú odrodu rajčín, ale iba o botanicky podobnú odrodu, klíčenie trvá oveľa dlhšie ako klíčenie bežných rajčín. Obvykle trvá i niekoľko mesiacov, preto je treba byť trpezlivý a začať s predpestovaním čo najskôr, ideálne už v decembri. Dôležité je tiež dopriať rastline vyššiu teplotu - 25 - 30 °C. 

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von (v dobe, keď už nehrozia ranné mrazy). Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko pre rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom.

Substrát odporúčame používať špeciálny pre paradajky a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. kristalon pre paradajky a papriky.

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMáj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu