×

Kategórie

Amarylis/Zornica - jarné

Amarylka (Amaryllis) a Zornica, latinsky Hippeastrum, sú často zamieňané cibuľnaté rastliny.

Rozdielov je mnoho, amarylka kvitne v lete a na jeseň, zatiaľ čo zornica vykvitá už v zime až do skorej jari. Farba kvetov Amaryllisu je od bielej až po odtiene ružovej - môžu byť aj žíhané.

Hippeastrum disponuje väčšou škálou farieb, a to od červenej, cez zelenú až po oranžovú. Kvety vykvitajú súčasne s tvorbou listov a stonka je dutá, pri Amaryllise sa tvorí iba bezlistá plná stonka s kvetmi.

V našej ponuke máme jediný druh Amaryllis belladonna, jeho sladko ružové kvety vás očaria! Z rodu Hippeastrum vám môžeme ponúknuť Hviezdnik Red lion, ktorý má nádherné červené zvonovité kvety. Trefný názov Mount Blanc dostal tento zorník pre svoje snehovobiele kvety. 

Celá rastlina a prevažne cibuľa je jedovatá!

Čítaj viacShow less
6,55 € s DPH
Zornica Picotee, niekedy nesprávne nazývaná Amarylis, je až 60 cm vysoká odroda vytvárajúca nádherné kvety bielej farby s kontrastným červeným lemom. Najčastejšie vykvitá od januára do marca v závislosti na čase...
Dostupné 08–09/2024
5,58 € s DPH
Zornica, niekedy nesprávne nazývaný Amarylis, je majestátny kvet, ktorý si v posledných rokoch získava obľubu. Zornica Double Delicious nakvitá od januára až do marca nádhernými, veľkými, plnými, žiarivo červenými...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa